Reklama:

WUAP: Mistrovství České republiky
v bench-pressu 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Jaromír Šruc] V Tuchořicích nedaleko Žatce proběhlo v sobotu 31. 3. 2012 mistrovství České republiky v bench-pressu asociace WUAP (World United Amateur Powerlifting). Soutěž byla otevřená, tudíž se očekávala i mezinárodní účast. Z celkového počtu 40 závodníků přijelo 8 borců ze Slovenska. Mezi ženami jednoznačně kralovala Hanka Nachtigalová, která s tělesnou váhou 47,6 kg dotlačila činku o váze 50 kg, a tím si zajistila absolutní prvenství. Bohužel to byl jediný pokus, který Hanka zapsala. Na druhé příčce se umístila Dáša Sadílková s výkonem 57,5 kg a zároveň i na druhém místě v absolutním pořadí. Třetí místo patřilo Jitce Krásové, která vytlačila činku o hmotnosti 52,5 kg a dosadila se na 3. místo také v absolutním pořadí. Ze soutěže bohužel vypadla Blínová Lucie, která nezvládla základní pokus 45 kg.

Mezi dorostenci jednoznačně vyhrál Filip Čížek, který s tělesnou váhou 124,4 kg zatlačil činku o váze 240 kg a zajistil si tak vítězství i v absolutním pořadí. Hned za ním se umístil David Taller, který zatlačil 190 kg a třetí byl Milan Mazáč ze Slovenska, který po neúspěšném prvním, a dokonce i druhém pokusu nakonec zapsal posledním pokusem 160 kg.

Kategorii juniorů dominoval Robert Kohút ze Slovenska, který vytlačil 200 kg a v absolutním pořadí mezi juniory získal zlato. Stříbro si zasloužil další slovenský závodník Radoslav Tomašovič, který se výkonem 190 kg postavil na druhou příčku v absolutním pořadí. Bronz získal Peter Sobol s váhou 140 kg. Absolutní pořadí juniorů tedy jednoznačně ovládli slovenští závodníci.

V kategorii masters s výkonem 230 kg vyhrál Viktor Kudi, který nechybí na žádném siláckém klání a tímto výkonem si zajistil prvenství. Na druhém místě skončil Pavel Čížek s výkonem 240 kg. V absolutním pořadí na třetím místě byl Václav Mareš, pro kterého byla tato soutěž premiérou, a hned se mu povedl pěkný pokus se 135 kg. Jaromír Mizera bohužel vypadl na základním pokusu 170 kg.

Nejobsazenější kategorie open patří vždy k tomu nejlepšímu, kdy je možno vidět velmi slušné výkony a souboje mezi závodníky. Tak tomu bylo i tentokrát, když boj o prvenství v absolutním pořadí sváděl Petr Bolf a Jaromír Šruc. Po neúspěšných prvních dvou pokusech s 270 kg zapsal Petr Bolf třetí pokus a stal se vítězem. Na druhém místě stál tedy Jaromír Šruc se svým osobním rekordem 250 kg a třetí místo utrhl Daniel Kopřiva, který zatlačil 215 kg. Tento závodník zároveň předvedl nejhodnotnější výkon v kategorii RAW, tedy bez dresů.

Vše proběhlo podle pravidel. Rozhodovali zde mezinárodní rozhodčí Michaela Týnková, Monika Rovná a Martin Košnar. Dalším novým národním rozhodčím se stala Hanka Nachtigalová, která úspěšně zvládla zkoušky. Celou soutěží nás doprovázel moderátor Pavel Vacek.

Dík patří celému týmu organizátorů soutěže v čele s Jaromírem Šrucem a sponzorům, kteří akci podpořili a jimiž byli Hospůdka u Jožana, pizzerie Panamera, Pneuservis Černý, stavebniny Versico, Elna Servis, Leros - léčivé rostliny, Zahradnictví Cinke, Fitness Norma Žatec a firma MaxxWin - sportovní výživa, která zajistila ceny pro vítěze. Nemalý dík patří také panu Koldovskému, oficiálnímu zástupci asociace WUAP v ČR, který zajistil ceny a výrazně se podílel na zajištění soutěže.


Mistrovství České republiky v bench-pressu 2012 - fotogalerie


Mistrovství České republiky v bench-pressu 2012 - kompletní výsledkyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.04.18:03smarug - Skoda ze je tolko federacii s rozdielami v pravidlach výst..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVirtuální šílenství pokračuje: NPC za...
Marczus (16:47) • No konecne, ze tohle nekoho napadlo!!! Kdyz uz mame online trenery, vyzivove poradce, t...
magazínTutoriál: Jak ušít fitness roušku
eSko (13:27) • Dle ochlupení rukou bych tipoval, že krok č. 4 zabere úplně nejvíc času z celého proces...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
ygg (11:07) • Nejen ... třeba min týmy NBA mají zakázáno využívat svá vlastní tréninková zařízení. Re...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
Arnold Strong (10:18) • A oni jsou zavřené posilovny po celých usa?
magazínBlessing Awodibu: virtuální profesion...
LeToucan (18:38) • Tak, je to v podstatě jeho práce, youtube/kulturistika. Spousta lidí ze sebe na netu dě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra