Reklama:

Mistrovství Moravy v silovém
trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Petr Vlach] V sobotu 3. března 2012 se v hale pořadatelského oddílu TJ Lokomotiva Krnov odehrály boje o mistry Moravy v silovém trojboji, jejichž výsledky jsme Vám přinesli v tomto článku. Do soutěže se přihlásilo 28 mužů a 2 ženy. Pořadatelé připravili příjemné prostředí pro hladký průběh soutěže s kompletními informacemi o aktuálním pořadí a následném pokusu. Závodit se začalo dle časového plánu přesně v 10:00. Závodníci byli rozděleni do tří skupin podle váhy základních pokusů.

Celé klání zahájila Hana Štěchová v kategorii do 57 kg. Výkonem 250 kg v trojboji obsadila první místo. Stejně si o kategorii výše, tedy do 72 kg, vedla Jitka Mašková (obě závodnice masters), jejíž výkon v trojboji byl 245 kg.

V kategorii do 66 kg nastoupil domácí závodník Václav Burda (nejstarší závodník - narozen v roce 1946). Přes rozpačitý začátek, kdy nestihl první pokus u dřepu, zabojoval a ztrátu na Pavla Malinu z Bohumína smazal jak u benče, tak u mrtvého tahu. Výkonem v trojboji 475 kg obsadil první místo před již zmíněným Pavlem Malinou (trojboj 467,5 kg). Tomáš Lacko nenechal nikoho na pochybách a s přehledem po jistých pokusech ve všech třech disciplínách vyhrál kategorii do 74 kg (trojboj 645 kg) a stal se mistrem Moravy. Zároveň vybojoval titul absolutního vítěze v přepočtu na Wilkse - 468 bodů. Druhý se v této kategorii umístil těškovický Štěpán Hoza, s výkonem v trojboji 582,5 kg, a bronz vybojoval Ivo Brázda ze Sokola Rosice (trojboj 555 kg).

V nejpočetněji obsazené kategorii do 83 kg si nejlépe vedl Pavel Pláteník ze Sokola Vranovice a za trojboj 645 kg mu právem patřilo první místo a titul mistra Moravy. Druhý skončil Tomáš Pavliš ze Zlína s výkonem 630 kg. O deset kilogramů méně nazvedal domácí závodník Rémy Krayzel a obsadil třetí příčku. V kategorii do 93 kg vyhrál Marek Kolář z Kuřimi. Za výkon 700 kg si odnesl první místo a titul mistra Moravy. Druhý skončil Václav Patočka ze Sokola Rosice s výkonem 667,5 kg. Bronzovou medaili vybojoval Oldřich Halfar z Vranovic (trojboj 522,5 kg).

Kategorie do 105 kg byla do poslední disciplíny velice vyrovnaná. Nejlepší výkon ve dřepu - 305 kg - předvedl vítkovický Antonín Pavlovec. A po poslední disciplíně se stal mistrem Moravy za výkon v trojboji 755 kg. Druhý v pořadí skončil Michal Krček ze Zlína s výkonem 737,5 kg. Jen o 7,5 kg za ním zaostal Tomáš Poles z Vítkovic a musel se spokojit se třetím místem. V této kategorii se nedařilo zkušenému matadorovi Milanu Gregušovi z TJ Lokomotivy Krnov a po nevydařeném dřepu zůstal bez umístění.

780 kg byla hodnota trojboje Martina Šumbery z Rosic a za tento výkon mu patří titul mistra Moravy a první místo v kategorii do 120 kg. Vicemistrem Moravy se v této kategorii stal Vladimír Pop z Kuřimi výkonem 765 kg v trojboji. S bronzem se musel spokojit Martin Škorvánek ze Zlína (647,5 kg). V poslední kategorii byli dva oddíloví kolegové z Olympie Zlín. První se umístil s výkonem 765 kg Pavel Kaňák. Druhá příčka zbyla na Mariána Odlera za výkon 720 kg. Nejlepší dřep předvedl Antonín Pavlovec (305 kg), bench-press Martin Šumbera (230 kg) a mrtvý tah Pavel Kaňák (300 kg).

Za celý hladký průběh soutěže patří velké poděkování organizátorům soutěže, nakladačům a v neposlední řadě sponzorům: panu Jaškovi - PROM-IN (hlavní sponzor), panu Žitníkovi - Kres, panu Meliosovi - Hermes, panu Stuchlíkovi - Perleť a panu Florovi - Flora. Za online přenos patří velký dík panu Tomáši Polesovi.


Mistrovství Moravy v silovém trojboji 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 113 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie