Reklama:

Mistrovství Moravy v silovém
trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Petr Vlach] V sobotu 3. března 2012 se v hale pořadatelského oddílu TJ Lokomotiva Krnov odehrály boje o mistry Moravy v silovém trojboji, jejichž výsledky jsme Vám přinesli v tomto článku. Do soutěže se přihlásilo 28 mužů a 2 ženy. Pořadatelé připravili příjemné prostředí pro hladký průběh soutěže s kompletními informacemi o aktuálním pořadí a následném pokusu. Závodit se začalo dle časového plánu přesně v 10:00. Závodníci byli rozděleni do tří skupin podle váhy základních pokusů.

Celé klání zahájila Hana Štěchová v kategorii do 57 kg. Výkonem 250 kg v trojboji obsadila první místo. Stejně si o kategorii výše, tedy do 72 kg, vedla Jitka Mašková (obě závodnice masters), jejíž výkon v trojboji byl 245 kg.

V kategorii do 66 kg nastoupil domácí závodník Václav Burda (nejstarší závodník - narozen v roce 1946). Přes rozpačitý začátek, kdy nestihl první pokus u dřepu, zabojoval a ztrátu na Pavla Malinu z Bohumína smazal jak u benče, tak u mrtvého tahu. Výkonem v trojboji 475 kg obsadil první místo před již zmíněným Pavlem Malinou (trojboj 467,5 kg). Tomáš Lacko nenechal nikoho na pochybách a s přehledem po jistých pokusech ve všech třech disciplínách vyhrál kategorii do 74 kg (trojboj 645 kg) a stal se mistrem Moravy. Zároveň vybojoval titul absolutního vítěze v přepočtu na Wilkse - 468 bodů. Druhý se v této kategorii umístil těškovický Štěpán Hoza, s výkonem v trojboji 582,5 kg, a bronz vybojoval Ivo Brázda ze Sokola Rosice (trojboj 555 kg).

V nejpočetněji obsazené kategorii do 83 kg si nejlépe vedl Pavel Pláteník ze Sokola Vranovice a za trojboj 645 kg mu právem patřilo první místo a titul mistra Moravy. Druhý skončil Tomáš Pavliš ze Zlína s výkonem 630 kg. O deset kilogramů méně nazvedal domácí závodník Rémy Krayzel a obsadil třetí příčku. V kategorii do 93 kg vyhrál Marek Kolář z Kuřimi. Za výkon 700 kg si odnesl první místo a titul mistra Moravy. Druhý skončil Václav Patočka ze Sokola Rosice s výkonem 667,5 kg. Bronzovou medaili vybojoval Oldřich Halfar z Vranovic (trojboj 522,5 kg).

Kategorie do 105 kg byla do poslední disciplíny velice vyrovnaná. Nejlepší výkon ve dřepu - 305 kg - předvedl vítkovický Antonín Pavlovec. A po poslední disciplíně se stal mistrem Moravy za výkon v trojboji 755 kg. Druhý v pořadí skončil Michal Krček ze Zlína s výkonem 737,5 kg. Jen o 7,5 kg za ním zaostal Tomáš Poles z Vítkovic a musel se spokojit se třetím místem. V této kategorii se nedařilo zkušenému matadorovi Milanu Gregušovi z TJ Lokomotivy Krnov a po nevydařeném dřepu zůstal bez umístění.

780 kg byla hodnota trojboje Martina Šumbery z Rosic a za tento výkon mu patří titul mistra Moravy a první místo v kategorii do 120 kg. Vicemistrem Moravy se v této kategorii stal Vladimír Pop z Kuřimi výkonem 765 kg v trojboji. S bronzem se musel spokojit Martin Škorvánek ze Zlína (647,5 kg). V poslední kategorii byli dva oddíloví kolegové z Olympie Zlín. První se umístil s výkonem 765 kg Pavel Kaňák. Druhá příčka zbyla na Mariána Odlera za výkon 720 kg. Nejlepší dřep předvedl Antonín Pavlovec (305 kg), bench-press Martin Šumbera (230 kg) a mrtvý tah Pavel Kaňák (300 kg).

Za celý hladký průběh soutěže patří velké poděkování organizátorům soutěže, nakladačům a v neposlední řadě sponzorům: panu Jaškovi - PROM-IN (hlavní sponzor), panu Žitníkovi - Kres, panu Meliosovi - Hermes, panu Stuchlíkovi - Perleť a panu Florovi - Flora. Za online přenos patří velký dík panu Tomáši Polesovi.


Mistrovství Moravy v silovém trojboji 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra