CFM protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g!
Nejprodávanější protein v ČR nyní v extrémní akci! Vybírejte z 12 skvělých příchutí! Více zde.

Mistrovství Čech v silovém trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 3. března se v litvínovském obchodním centru Máj uskutečnilo 20. Mistrovství Čech mužů a žen v silovém trojboji. Výsledky jsme Vám přinesli v tomto článku. Závodiště a hlediště se nacházelo v hale obchodního centra a rozcvičovna se zázemím v přilehlém fitness centru. K soutěži nakonec nastoupilo celkem 48 závodníků, mezi kterými bylo 7 žen. Po zvážení a prezentaci všech závodníků došlo k jejich rozdělení do 5 skupin. V 10 hodin vyzval hlavní rozhodčí Ivan Veselý první závodnici k nástupu na pódium. Po stranách mu asistovali Jiří Hofírek a Milan Špingl.

První skupinu závodníků tvořili sloučené kategorie žen do a nad 63 kg a muži do 66 kg. Zde nerozhodoval o pořadí absolutní výkon, ale výkon přepočtený na Wilksovy body. Mezi nejlehčími ženami jasně zvítězila Petra Ličková s výkonem 375 kg, což pro ni znamenalo 406,16 bodů. Druhou příčku obsadila Kateřina Hyblerová s 315,30 body. Lucie Kolínská bohužel nezvládla ani jeden pokus v bench-pressu, a tak nebyla klasifikována a na "bednu" vystoupit nemohla. Mezi těžšími ženami závod nejlépe zvládla Jana Szmigielová z Domažlic s trojbojem 387,5 kg, což dávalo dohromady 395,48 bodů. Další triumf získal v divácké soutěži její německý přítel, který dominoval v disciplině zvedání pivního sudu ze země nad hlavu. Všechny přítomné ohromil silou i perfektně zvládnutou technikou. Tato soutěž se pořadatelům povedla a určitě byla zajímavým zpestřením. Ale zpět k ženám - na druhém místě stanula Alena Krčmářová z Mladé Boleslavi před Gabrielou Reifovou z Chodova.

První mužskou kategorií byla sloučená kategorie do 66 kg. Zde svedla "bratrovražedný" souboj dvojčata Jan a Dan Piankovi, z nichž byl úspěšnější lehčí Jan. Jako velmi hodnotný vidím jeho výkon v mrtvém tahu - 207,5 kg od 58,7 kg vážícího závodníka, to je více než 3,5 násobek. Klobouk dolů. Na třetím místě se umístil Jan Lorenc z Klatov, přestože fyzicky bylo pořadí přehozené - při vyhlašování výsledků někdo zapomněl na to, že sloučená kategorie se vyhlašuje dle Wilksova koeficientu, nikoli dle nazvedaného trojboje.

Další "klasickou" kategorií byla kategorie do 74 kg. Štěpán Vondráček z Příbrami nezvládl ani jeden pokus v bench-pressu, a proto nebyl hodnocen. Jasným vítězem se stal zkušený Marcel Rösler z Dětřichova se 640 kg před juniorem Václavem Weinfurtem z Dobřan. Pět závodníků se utkalo o titul v kategorii do 83 kg. Do posledního tahu zde o něj bojovali Vladimír Medek a Dušan Švarcbach zvaný Colombo. Nakonec o všem rozhodl Dušanův fantastický tah s 287,5 kg, čímž nasbíral 680 kg jako Vladimír. Díky nižší tělesné hmotnosti stanul na nejvyšším stupni. Na místě třetím skončil Zdeněk Tuháček z Kralup. Nejpočetněji byla obsazena kategorie do 93 kg, kde nastoupilo celkem 11 závodníků. Zde kraloval Karel Válek z Prahy s hodnotným výkonem 760 kg v trojboji a 210 kg v bench-pressu. Druhý skončil Bohumil Blažek z Mladé Boleslavi a třetí Zdeněk Hruška z Klatov. Celkem šest závodníků ze Sokola Nymburk se představilo v kategorii do 105 kg a tři z nich obsadili první tři příčky, přestože jasným favoritem byl legendární Petr Theuser z TJ Svitavy. Petr ovšem nezvládl dva pokusy ve dřepu a ze soutěže odstoupil. Na prvním místě tedy stanul Jaromír Sršeň před oddílovými kolegy Pavlem Hulákem a Lubošem Billym, který o bronz bojoval do poslední chvíle s Martinem Šafářem.

A dostáváme se k nejtěžším závodníkům do a nad 120 kg. V kategorii do 120 kg se nejlépe předvedl František Janák z Bíliny s výkonem 810 kg. Druhý Jaroslav Jirout svými mohutnými stehny dřepnul 320 kg a nasbíral v trojboji 795 kg. Třetí skončil Tomáš Břinčil z Nymburka, který se pokoušel posledním mrtvým tahem překonat 302,5 kg. Chybělo opravdu málo. Mezi třemi drobečky nad 120 kg byl jasným favoritem reprezentant Pavol Demčák, který se musel do váhy 120,1 kg "dopít" zhruba litrem tekutiny. Ve dřepu pokořil 320 kg a zvládl i pokus s 350 kg, který však nebyl pro nedostatečnou hloubku uznán. V bench-pressu předvedl výborných 270 kg a "mrtvolou" s 280 kg završil součet na 870 kg. Na druhém místě stanul Antonín Coufal z TJ Dobřany a na třetím Radek Limon ze Sokola Vršovice.

Nejlepší ženou celé soutěže se stala Petra Ličková z Děčína a absolutním vítězem mezi muži Pavol Demčák. Oba za to, kromě dalších cen, obdrželi velkou pizzu od jednoho ze sponzorů soutěže. Závěrem bych za všechny zúčastněné chtěl poděkovat celému týmu pořadatelů za dobře zvládnutou soutěž a také rozhodčím za přesné a spravedlivé rozhodování.