Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Mistrovství severních a východních Čech v silovém trojboji 2012
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 11. února se za třeskutého mrazu sjelo do nymburské sokolovny 44 závodníků a závodnic, aby se zde zahřáli v bojích o tituly oblastních mistrů a mistryň. Výsledky z klání jste se mohli dozvědět v tomto článku a nyní Vám přinášíme reportáž.

Po zvážení a kontrole soutěžního vybavení byli závodníci rozděleni do pěti skupin, hlasatel soutěže Miroslav Vacek je nechal nastoupit a proběhlo zahájení soutěže. Následně již nic nebránilo nástupu prvního závodníka na dřep. Tým nakladačů, kterými byli závodníci TJ Sokola Nymburk, disponoval takovou silou a zkušenostmi, že závodníci nemuseli mít téměř žádné obavy o bezpečnost. Soutěžícímu jistě dodá více klidu, když za ním stojí zkušený člověk, který běžně dřepuje přes 400 kg, než nějaký nezkušený „třasořitka“.

Jako první se do souboje s činkou ve dřepu pustila Lucie Kolínská startující ve sloučené kategorii žen do 63 kg, kde jasně dominovala Petra Ličková z Děčína s celkovým výkonem 380 kg, což znamenalo v přepočtu 414,62 Wilksových bodů. Za ní skončila místní Kateřina Hyblerová a třetí již zmiňovaná Lucie Kolínská. Druhá sloučená kategorie žen nad 63 kg čítala dvě závodnice, z nichž byla po přepočtu na body lepší Alena Krčmářová z Mladé Boleslavi před Markétou Faltovou z Prahy.

Poslední kategorií, kde ředitel soutěže využil možnosti sloučení, byla sloučená kategorie mužů do 66 kg. Zde třetí místo obsadil Vojtěch Vyskočil ze Spartaku Chodov. Na prvních dvou místech stanuli bratři Jan a Daniel Piankové s OST Varnsdorf, z nichž byl úspěšnější Jan s trojbojem 486 kg a novým rekordem v mrtvém tahu 206 kg. Šest borců nastoupilo v kategorii do 74 kg, kde kraloval Marcel Rösler z Dětřichova s velmi kvalitním výkonem 630 kg v trojboji. Zbývající cenné kovy si do Sedlčan odvezli závodníci Gyomber a Mandík, o tom lepším z nich rozhodl kvalitnější tah, který měl Mandík.

Velmi napínavý souboj o titul v kategorii do 83 kg sváděli zkušený Vladimír Medek z Rokytnice a Zdeněk Tuháček z Kralup. Nakonec se z titulu těsně radoval Tuháček za 637,5 kg. Třetí místo obsadil František Valena z KST Dobříš. Další kategorií, kde byl k vidění parádní souboj, byla kategorie do 93 kg, kde Roman Richter z Mladé Boleslavi i Radim Kopal z Litvínova zapsali kvalitních 652,5 kg a o zlatu rozhodla Richterova nižší tělesná hmotnost. Třetí místo si pohlídal Jan Hassmann z Příbrami s 622,5 kg. Za zmínku určitě stojí výkon pátého v pořadí, juniora Václava Pertmichla, který v tahu předvedl výborných 270 kg. Všechny cenné kovy v kategorii do 105 kg si „nechali“ doma závodníci Sokola Nymburk. Jasně zde kraloval Pavel Hulák součtem 742,5 kg. Druhé místo obsadil junior Ondřej Houžvička, který předvedl krásný tah s 285 kg, a dokonce se pokoušel i o 295 kg, které však byly zatím nad jeho síly. Třetí místo obsadil Luboš Billy za 692,5 kg.

Jasného favorita měla kategorie do 120 kg, kde svoji roli zvládl František Janák z Bíliny se součtem 790 kg. Druhé místo obsadil za 720 kg výborný „benčař“ Tomáš Hejduk z Příbrami. Ve své oblíbené disciplině zde předvedl při tělesné hmotnosti 106,1 kg úctyhodných 250 kg. O bronz do posledního pokusu bojovali domácí František Stříska a Aleš Vacek z Dobříše. Nakonec se z „placky“ radoval druhý jmenovaný díky poslednímu zvládnutému tahu s 270 kg. Kategorie „těžkotonážníků“ nad 120 kg měla dva zástupce. Jaroslav Jirout z Dětřichova posbíral v součtu 770 kg a předvedl nejlepší dřep soutěže s 300 kg. Na druhém stupni stanul nejtěžší muž soutěže Radek Limon ze Sokola Vršovice, který měl sice sil na rozdávání, ale technicky se „trápil“ s dřepem a bench-pressem.

Po mrtvém tahu a krátké pauze pro sečtení výsledků se přistoupilo k vyhlášení vítězů dílčích kategorií. Medaile, poháry a věcné ceny předávali přesní a féroví rozhodčí Lukáš Doubek, Pavel Hase a Jana Hrabalová. Mimo kategorie se vyhlašoval i absolutní vítěz mezi ženami, muži, dorostenci a juniory. Nejlepší ženou mezi pěti přítomnými byla Petra Ličková s Wilksem 414,62. Nejlepším dorostencem se stal Lukáš Pesser, nejlepší juniorkou Kateřina Hyblerová ze Sokola Nymburk a nejlepším juniorem Ondřej Houžvička ze stejného oddílu. Nejsilnějším mužem absolutně i na přepočet byl František Janák se 459,86 body.

Co dadat závěrem? Tým Sokola Nymburk, který pořádal mnoho a mnoho soutěží vyšší kategorie, zvládl pořadatelství oblastní soutěže s naprostou suverenitou a bez nejmenších problémů. Pozorní nakladači, kterými byli mimochodem i úspěšní reprezentanti Špingl, Krejča či Demčák, soutěžícím dávali jistotu perfektního podání činky a navíc uměli motivovat i poradit. Výborná byla i práce zapisovatelů a obsluhy PC, díky níž mohli závodníci průběžně sledovat situaci ve svých kategoriích. Za všechny přítomné děkuji pořadatelům za pěkný závod.