Reklama:

Mistrovství jižní Moravy
v silovém trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ani mrazivé počasí neodradilo téměř třicítku silových trojbojařů od toho, aby v sobotu 4. 2. 2012 dorazili do Vranovic a utkali se o tituly mistrů Jižní Moravy. Pod vedením pana Ivana Karpíška se zde konal 20. ročník oblastního mistrovství jižní Moravy mužů a žen. Zúčastnilo se ho 28 mužů a 1 žena, kterou byla Jitka Mašková ze Sokola Lanžhot. Na mistrovství byli nominováni tito rozhodčí: pozici hlavního rozhodčího zastával Antonín Soušek, postranními byli Jiří Zimula a Radek Giebl.

Bohužel ani ve vranovické sokolovně, kde se klání konalo, nebylo teplo, což bylo nepříjemné nejen pro rozhodčí a diváky, ale hlavně pro závodníky. Naštěstí tuto nepříjemnou situaci všichni zúčastnění vzali sportovně a obešlo se to bez větších potíží. Napomohly tomu i paní Karpíšková a paní Renata, které všem ochotně vařily čaj, kávu a podávaly pro Vranovice tradiční řízky s bramborovým salátem.

Na mistrovství byl také překonán dorostenecký rekord v pozvedu v kategorii do 120 kg. Zasloužil se o něj nadějný Pavel Uher z KST Kuřim, který úspěšně pokořil činku s hmotností 275 kg.

Závodníci se na této soutěži utkali v 7 váhových kategoriích. Výsledky jsme přinesli již dříve zde.

Poháry pro ty nejúspěšnější v jednotlivých disciplínách v bodování podle Wilkse vybojovali tito soutěžící: Vranovický borec Pavel Pláteník se stal zlatým nejen v kategorii do 83 kg, ale i tím nejlepším v dřepu. Za výkon s hodnotou 260 kg získal 174,30 bodů. V tlaku putovalo vítězství do Pohořelic zásluhou Ghazala Khaleda, který v kategorii do 120 kg překonal činku s hmotností 210 kg a nasbíral tím 124,63 bodů Wilkse. Nejúspěšnější závodník v mrtvém tahu zde byl Ivo Brázda ze Sokola Rosice, který se netradičně představil v kategorii do 83 kg. Jeho výkon měl hodnotu 235 kg a tedy 168,07 bodů. Tento soutěžící se umístil také na 3. místě mezi jednotlivci v trojboji. Již zmiňovaný domácí Pavel Pláteník získal stříbro a tím nejlepším se stal Václav Patočka ze Sokola Rosice, který podával nejen vyrovnané výsledky, ale kraloval i v kategorii do 93 kg.


Vaška jsem požádala o krátký rozhovor.

Gratuluji ti k dnešnímu výsledku, jak ho hodnotíš?

Jsem spokojený, po dlouhé době jsem byl zdravý, cítil jsem se dobře. Dřep jsem měl na doraz, benč a pozved s rezervou, v těchto disciplínách jsem jel na jistotu.

Jaké jsou tvé další plány?

Zúčastnit se mistrovství Moravy a republiky, podat zde co nejlepší výkon, hlavně zůstat zdravý a dál se uvidí.

Chtěl bys říct ještě něco?

Určitě. Chtěl bych poděkovat manželce za trpělivost, kterou se mnou má. Dík si zaslouží také Petr a Ivo, kteří se mnou trénují a kteří mi pomáhají. Jinak se soutěží jsem byl spokojený, jediným záporem byla zima v sokolovně. Příště doufám bude větší konkurence a přijede více závodníků.

Děkuji a přeji ti úspěch i na dalších soutěžích, na které se chystáš.


Přání ovšem patří nejen Vaškovi, ale i ostatním závodníkům. To, co natrénovali, mohou ti nejlepší z jižní Moravy zúročit 3. 3. 2012 na mistrovství Moravy v Krnově a poté i 7. 4. 2012 na mistrovství ČR v Kuřimi.

Na závěr mi to nedá a musím pogratulovat osobnosti silového trojboje panu Ivanu Karpíškovi k jeho významnému životnímu jubileu. Doufám, že se neurazí, když prozradím, že koncem ledna oslavil neuvěřitelné 70. narozeniny. Přejeme mu spoustu zdraví a štěstí do dalších let.


Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie