Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství jižní Moravy
v silovém trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ani mrazivé počasí neodradilo téměř třicítku silových trojbojařů od toho, aby v sobotu 4. 2. 2012 dorazili do Vranovic a utkali se o tituly mistrů Jižní Moravy. Pod vedením pana Ivana Karpíška se zde konal 20. ročník oblastního mistrovství jižní Moravy mužů a žen. Zúčastnilo se ho 28 mužů a 1 žena, kterou byla Jitka Mašková ze Sokola Lanžhot. Na mistrovství byli nominováni tito rozhodčí: pozici hlavního rozhodčího zastával Antonín Soušek, postranními byli Jiří Zimula a Radek Giebl.

Bohužel ani ve vranovické sokolovně, kde se klání konalo, nebylo teplo, což bylo nepříjemné nejen pro rozhodčí a diváky, ale hlavně pro závodníky. Naštěstí tuto nepříjemnou situaci všichni zúčastnění vzali sportovně a obešlo se to bez větších potíží. Napomohly tomu i paní Karpíšková a paní Renata, které všem ochotně vařily čaj, kávu a podávaly pro Vranovice tradiční řízky s bramborovým salátem.

Na mistrovství byl také překonán dorostenecký rekord v pozvedu v kategorii do 120 kg. Zasloužil se o něj nadějný Pavel Uher z KST Kuřim, který úspěšně pokořil činku s hmotností 275 kg.

Závodníci se na této soutěži utkali v 7 váhových kategoriích. Výsledky jsme přinesli již dříve zde.

Poháry pro ty nejúspěšnější v jednotlivých disciplínách v bodování podle Wilkse vybojovali tito soutěžící: Vranovický borec Pavel Pláteník se stal zlatým nejen v kategorii do 83 kg, ale i tím nejlepším v dřepu. Za výkon s hodnotou 260 kg získal 174,30 bodů. V tlaku putovalo vítězství do Pohořelic zásluhou Ghazala Khaleda, který v kategorii do 120 kg překonal činku s hmotností 210 kg a nasbíral tím 124,63 bodů Wilkse. Nejúspěšnější závodník v mrtvém tahu zde byl Ivo Brázda ze Sokola Rosice, který se netradičně představil v kategorii do 83 kg. Jeho výkon měl hodnotu 235 kg a tedy 168,07 bodů. Tento soutěžící se umístil také na 3. místě mezi jednotlivci v trojboji. Již zmiňovaný domácí Pavel Pláteník získal stříbro a tím nejlepším se stal Václav Patočka ze Sokola Rosice, který podával nejen vyrovnané výsledky, ale kraloval i v kategorii do 93 kg.


Vaška jsem požádala o krátký rozhovor.

Gratuluji ti k dnešnímu výsledku, jak ho hodnotíš?

Jsem spokojený, po dlouhé době jsem byl zdravý, cítil jsem se dobře. Dřep jsem měl na doraz, benč a pozved s rezervou, v těchto disciplínách jsem jel na jistotu.

Jaké jsou tvé další plány?

Zúčastnit se mistrovství Moravy a republiky, podat zde co nejlepší výkon, hlavně zůstat zdravý a dál se uvidí.

Chtěl bys říct ještě něco?

Určitě. Chtěl bych poděkovat manželce za trpělivost, kterou se mnou má. Dík si zaslouží také Petr a Ivo, kteří se mnou trénují a kteří mi pomáhají. Jinak se soutěží jsem byl spokojený, jediným záporem byla zima v sokolovně. Příště doufám bude větší konkurence a přijede více závodníků.

Děkuji a přeji ti úspěch i na dalších soutěžích, na které se chystáš.


Přání ovšem patří nejen Vaškovi, ale i ostatním závodníkům. To, co natrénovali, mohou ti nejlepší z jižní Moravy zúročit 3. 3. 2012 na mistrovství Moravy v Krnově a poté i 7. 4. 2012 na mistrovství ČR v Kuřimi.

Na závěr mi to nedá a musím pogratulovat osobnosti silového trojboje panu Ivanu Karpíškovi k jeho významnému životnímu jubileu. Doufám, že se neurazí, když prozradím, že koncem ledna oslavil neuvěřitelné 70. narozeniny. Přejeme mu spoustu zdraví a štěstí do dalších let.


Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (20:38) • No hele z mého pohledu, než aby se tu řešila placatost Země, tak to radši ať tu diskuse...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (20:19) • Nebýt jeho a Tommyho, tak by to byl z hlediska diskuze prakticky mrtvý web. Možná 90 %...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra