CFM protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g!
Nejprodávanější protein v ČR nyní v extrémní akci! Vybírejte z 12 skvělých příchutí! Více zde.

Mistrovství Čech v bench-pressu 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu proběhlo 20. Mistrovství Čech v bench-pressu, které bylo svěřeno Sportingu Apis Praha a proběhlo v tělocvičně základní školy generálporučíka Františka Peřiny v pražských Řepích. Výsledky jste si mohli prohlédnout v tomto článku. Soutěžilo 13 žen a 33 mužů celkem ve 12 váhových kategoriích. První kategorií byla kategorie žen do 52 kg, ve které nastoupila jediná závodnice - Václava Zodererová ze Sokola Žižkov, která zatlačila 57,5 kg. Mezi ženami do 57 kg zvítězila sedmnáctiletá Tereza Bečvaříková z Nového Boru, která dosáhla výkonu 75 kg, následovaly Klára Lakomá z Kralup s výkonem 72,5 kg a Hana Ježková z Příbrami s 67,5 kg. V kategorii žen do 63 kg se utkaly také tři závodnice. Zvítězila Petra Steinerová z Meziboří, která zvedla 90 kg, na druhém místě skončila Petra Ličková z Děčína s 87,5 kg a třetí byla Pavla Šoukalová z Vejprnic s výkonem 60 kg. V kategorii žen do 72 kg vyhrála Iva Drobná z Nového Boru s výkonem 107,5 kg, která dosáhla zároveň nejlepšího výsledku v přepočtu na Wilksovy body. Druhá se umístila Jana Szmigielová z Domažlic s výkonem 90 kg. Povzbuzoval ji její německý přítel, který bude soutěžit ve strongmanech, a štěně boxera Hugo. Kategorii žen do 84 kg ovládla Alena Krčmářová z Mladé Boleslavi výkonem 75 kg následovaná Terezou Todorovou z Příbrami s výkonem 67,5 kg. V kategorii žen nad 84 kg se potkaly také dvě závodnice - Petra Bričová z Nymburka a Lenka Bečvaříková z Nového Boru. Zvítězila Petra s nejvyšším bench-pressem mezi ženami s hodnotou 112,5 kg, Lenka zatlačila 90 kg.

Mezi muži v kategorii do 74 kg se utkali čtyři závodníci a do poslední chvíle nebylo rozhodnuto o vítězi. Nakonec zvítězil Dušan Šiška z Nymburka výkonem 175 kg, když druhý Tomáš Ježek z Příbrami ve třetím pokusu nezdolal činku se 180 kg a zapsal si tak 170 kg. Třetí skončil Martin Dolejš z Vejprnic s výkonem 155 kg. Na čtvrtém místě byl Michal Michalíček z Baníku Sokolov, který vytlačil 140 kg, 150 kg těsně nedotlačil. Nutno poznamenat, že Michal byl, pokud se nepletu, jediným závodníkem bez superdresu. Před týdnem na oblasti v Sokolově 150 kg RAW zdolal. Je tedy otázkou, jak by s pořadím Michal zamíchal v dresu. Mezi muži do 83 kg se utkali tři soutěžící, ale na stupínku vítězů stáli jen dva, protože Lukáš Kohout z Vejprnic neuspěl ani v jednom z pokusů. Vyhrál Vladimír Nebola z Letohradu s výkonem 195 kg, druhý skončil Zdeněk Tuháček z Kralup se 190 kg. Mezi muži do 93 kg zvítězil Karel Válek z pořádajícího oddílu s výkonem 212,5 kg, druhý skončil Miroslav Paukert z Příbrami se stejným výkonem, ale vyšší tělesnou hmotností. Třetí skončil Zdeněk Hruška z Klatov s výkonem 190 kg. Kategorie do 105 kg měla jasného favorita, kterým byl Vladislav Havrlík z Příbrami. Vláďa zatlačil nádherných 252,5 kg. Druhý skončil Jan Kober z Mělníka s 217,5 kg a třetí místo obsadil Petr Schmid ze Sportingu Apis Praha s 215 kg.

Kategorie do 120 kg měla deset účastníků, dva ale neměli ani jeden úspěšný pokus. Na třetím místě skončil Tomáš Hejduk z Příbrami s 232,5 kg, druhý byl reprezentant v kategorii masters Jiří Krčmář z Mladé Boleslavi s výkonem 240 kg. Stodvacítce pak naprosto dominoval Pavol Demčák reprezentující Sokol Nymburk, který vytlačil snových 270 kg. Souboj mohl být ještě napínavější, kdyby se do boje zapojil Zbyněk Krejča, který zde byl pouze v roli diváka a pomocníka své soutěžící přítelkyni.

Kategorie těžkotonážní pak byla opět lahůdkou pro oko fanoušků bench-pressu. Zvítězil Jaroslav Šoukal z Vejprnic, který je naším úspěšným reprezentantem v této disciplíně. Jarda zvítězil tlakem s hodnotou neuvěřitelných 280 kg a byl nejlepším i v přepočtu na Wilksovy body. Druhý skončil Antonín Coufal z Dobřan s 242,5 kg a třetí Radek Limon z Vršovic s 205 kg.