Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Mistrovství západních a jižních Čech
v silovém trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu proběhlo mistrovství oblastí jižních a západních Čech, ze kterého jsme Vám již přinesli výsledky. Nyní si můžete přečíst reportáž a zhlédnout fotogalerii.

Sokolovská vzpírárna má svoji neopakovatelnou atmosféru, díky které se sem siloví trojbojaři rádi vracejí, a i proto bylo pořádání již šestého mistrovství oblastí v řadě svěřeno TJ Baníku Sokolov a Spartaku Chodov. V sobotu panovala přátelská závodní atmosféra a na klání příznivců powerliftingu přijelo měřit síly 37 mužů a 3 ženy. Mezi závodníky bylo mnoho siláků v juniorském a dokonce dorosteneckém věku, což znamená velký příslib do budoucnosti.

Kategorie žen do 57 kg měla jedinou účastnici, kterou byla Hana Ježková z KST FC Příbram s trojbojem 270 kg. V kategorii žen do 72 kg zvítězila stejně jako minulý rok Jana Szmigielová z TJ Sokol Domažlice s výkonem 380 kg, druhá byla Gabriela Reifová ze Spartaku Chodov s výkonem 310 kg.

V kategorii mužů do 66 kg zvítězil opět po roce Jan Lorenc z Powerliftingu Klatovy, který se oproti minulému roku v součtu zlepšil o 12,5 kg. Druhý skončil Petr Kovařík ze Spartaku Chodov, který byl minulý rok o váhovou kategorii níže. Na třetím místě se umístil Jan More z Powerliftingu Klatovy a na čtvrtém Petr Blinov mladší, který byl nejmladším účastníkem soutěže. V kategorii mužů do 74 kg zvítězil známý bench-presser Tomáš Ježek z KST FC Příbram s trojbojem rovných 600 kg, následoval ho Michal Michalíček z Baníku Sokolov s výkonem 560 kg a Václav Weinfurt z Dobřan s výkonem 525 kg. V kategorii do 83 kg zvítězil Stanislav Kundrt z SKST Litvínov, za kterým zaostal jeho oddílový kolega Marcel Murárik o 7,5 kg. Na třetím místě skončil čtyřiapadesátiletý Jaroslav Hodík ze Spartaku Chodov.

Nejobsazenější kategorií byla tentokrát kategorie do 93 kg, ve které se utkalo 10 mužů. Zvítězil Zdeněk Hruška z Powerliftingu Klatovy, který měl v součtu 625 kg. Na druhém místě zůstal Emil Balogh, který předvedl neuvěřitelnou bojovnost ve dřepu, kdy zejména ve druhém pokusu bojoval s činkou celou věčnost a nemínil se vzdát. Emil nasbíral v trojboji 612,5 kg. Na třetím místě se umístil jeho oddílový kolega René Hrubý s výkonem 595 kg. V kategorii do 105 kg zvítězil Jan Vachulka z Dobřan, který předvedl napínavý souboj s činkou v mrtvém tahu, jenž byl hodnotou 295 kg nejlepším pozvedem soutěže. Jan Vachulka byl také druhým nejlepším závodníkem v přepočtu na Wilksovy body. Na druhém místě se umístil se stejným výkonem v součtu, ale vyšší tělesnou hmotností loňský vítěz Petr Schmid ze Sportingu Apis Praha. Na třetím místě skončil Martin Šafář, který soutěž absolvoval bez superdresů. Proto je jeho výkon 682,5 kg také velmi kvalitní. Čtvrté místo obsadil stále se zlepšující Patrik Navara ze Sokola Bořislav.

V kategorii do 120 kg se utkali 4 závodníci. Zvítězil Jan Verbič z TJ Dobřany výkonem 605 kg, těsně ho následoval Martin Žatko z Powerliftingu Klatovy, který zaostal o 5 kg. Na třetím místě skončil Josef Duna ze Sokola Vejprnice s trojbojem 512,5 kg. Nutno zmínit, že Josef je ročník 1950! Čtvrté místo obsadil Petr Blinov starší, který na soutěž přivedl i svého syna. V kategorii nad 120 kg se utkali pouze dva závodníci. Zvítězil Antonín Coufal z Dobřan, který zde překonal hranici 300 kg ve dřepu a největším trojbojem 807,5 kg konečně prolomil magickou hranici 800 kg v trojboji a předvedl krásných 240 kg v benči. Nejlepší byl Tony také podle Wilksových bodů. Druhý Vladimír Kadlec předvedl nejlepší RAW benč s hodnotou 205 kg. Možnost zazávodit si RAW využil velký počet závodníků, zejména těch mladších, kteří sbírají zkušenosti. Kromě již zmíněných výkonů bych uvedl ještě zajímavý výkon Martina Šafáře, který při 97 kg dřepl 245 kg bez bandáží, pouze s opaskem.

Závodníci obdrželi kromě již tradičních cen spojených s místem také další hodnotné ceny od firmy Aminostar, které jistě využijí ve své přípravě. Poděkování za kvalitní soutěž patří tedy Baníku Sokolov, Spartaku Chodov, činovníkům IPF, kteří se snažili nestranně posuzovat výkony a také nakladačům, kteří předešli možným zraněním závodníků.