Reklama:

Sport Festival Slovakia 2011
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

S předstihem jsme Vás informovali o akci, která již nyní zná své vítěze. Trenčín byl 10. prosince 2011 svědkem prvního ročníku Sport Festivalu Slovakia, který probíhal na výstavišti Expo Center Trenčín. Uspořádat soutěž, kde se setká celá řada sportovních disciplín a významných osobností, vyšla z podnětu Milana Gabrhela. Powerlifting, ultimátní zápasy MMA a K-1, kategorie fitness, exhibice Jaroslava Horvátha - to vše a ještě mnohem víc zde bylo k vidění.


[Text: Pavol Guga] První ročník jedinečné akce pod názvem Sport Festival Slovakia 2011 je za námi. Sešlo se na něm plno skvělých sportovců, diváci mohli být svědky heroických výkonů závodníků, kdy padaly rekordy a předávala se ocenění. Co všechno tedy bylo k vidění?

Byli to siloví trojbojaři. Tělesně postižení závodníci v bench-pressu a mistři v tlaku na lavičce soupeřili na 21. ročníku Vánoční ceny v silovém trojboji. Sešlo se zde mezinárodní zastoupení závodníků, kteří předvedli neskutečné výkony, váhy na tyči přibývaly. Milan Špingl zde dokonce překonal hranici 1000 kilogramů v trojboji.

V ultimátních zápasech se zase lámaly nosy jako na běžícím pásu. Pro diváky a fanoušky tohoto drsného sportu tak bylo co k vidění. Mezinárodní špička "rváčů" se nejprve předvedla v MMA a nakonec i v kontaktních soubojích K-1.

Kategorie fitness dětí předvedla krásné akrobatické sestavy a poté se mohly těšit z množství cen od štědrých partnerů. Po menších přišly na řadu starší fitnessky, kdy si titul miss fitness odnesla Kateřina Seidlová. Korunku krásy jí přidělila porota právem.

Strongmani Evropy se předvedli v Trenčíně na akci European Strongman Cup, aby se porvali o titul nejsilnějšího muže Evropy. Zastoupení borců ze zemí Polska, Ukrajiny, České republiky, Maďarska, Bulharska, a dokonce i z Jižní Afriky předpovídalo tuhý boj. A tak tomu také bylo. Sedm náročných disciplín od zvedání 130kg nápravy, nošení 400kg jařma na zádech, přenášení 340kg ohrady nebo 150kg kufrů, až po přitahování traktoru nebo tažení Tatry prověřilo nejednoho borce. Z vítězství se těšil Konstantin Ilyin před Braněm Golierem a českým závodníkem Lukášem Svobodou. Braňo Golier se však díky součtu bodů v jednotlivých kolech stal vítězem Evropského poháru silných mužů.

Po sportovní části přišla na řadu kulturní část. Už v pořadí devátý ročník Večera hvězd se nesl ve znamení Sport Festivalu Slovakia. Vítězové jednotlivých sportů si převzali ocenění. Nejlepším sportovcem festivalu se stal ukrajinský borec Kostantin Ilyin. Poctu a ocenění za přínos sportu si odnesli Michal Čapla a Ľudovít Major, kteří si převzali ocenění z rukou organizátorů Jozefa Zahradníka a předsedy TSK Pavla Sedláčka, který měl záštitu nad akcí. Byli zde k vidění také hvězdy, jako jsou Katarína Hasprová, Jaroslav Horváth, Adam Cibuľa, Alenka Heribanová, Duo Acrobatics, ale i Milan Roskopf, který žongloval se třemi bowlingovými koulemi.

Výtěžek z akce byl odevzdán centru sociálních služeb Srdiečko. Zaplněné hlediště dalo svým potleskem najevo, že se akce organizátorům Milanu Gabrhelovi a Pavolu Gugovi vydařila. Už teď se těšíme jak na 2. ročník Sport Festivalu Slovakia, tak i na jubilejní desátý ročník Večera hvězd.


Sport Festival Slovakia 2011Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.12.02:19smarug - NEMAL NAHODOU PREKONAT 1100 DAKDE SOM TO CITAL ZE BY ICH C..
18.12.02:41venca216 - U Milan bude asi chyba 1000bodů nemá tam být 1000kilo?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra