Reklama:

Mikulášský mrtvý tah 2011
- reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Michaela Marešová
[Text: Radovan Kaděra] Dne 3. 12. 2011 hostila ZŠ Kupkova v Břeclavi jednu z posledních letošních soutěží v silovém trojboji nebo jeho jednotlivých disciplínách. Oddíl Power Břeclav uspořádal soutěž v mrtvém tahu v rámci svých každoročně pořádaných silových soutěží pod heslem „Sportem proti drogám“. Celkem se této příjemné soutěže s výbornou atmosférou zúčastnilo dvaatřicet závodníků.

Teploměry venku ukazovaly na samém jihu Moravy dva stupínky pod nulou, nicméně prostorná tělocvična byla natemperovaná na velmi příjemnou teplotu.

Po deváté hodině začala prezentace a vážení, o půl jedenácté potom nastupovala první sloučená skupina závodníků, ve které byli junioři, veteráni a ženy. Kategorie žen byla obsazena čtyřmi zástupkyněmi něžného pohlaví, což je na soutěž tohoto typu relativně slušná účast. Také výkony zde byly velmi pěkné. Ani rovný metrák Kateřiny Krebsové totiž nestačil na medaili a Kačka tedy obsadila bramborovou čtvrtou pozici. Třetí byla se 120 kg Hana Homolková, která za poslední půlrok zaznamenala obrovské zlepšení a dvakrát se zde dokonce pokoušela zvednout 130 kg, což jí zatím bohužel nevyšlo. Druhá skončila Michaela Marešová, která mohutně povzbuzována manželem - ještě o něm bude řeč ve veteránské kategorii - zvedla velmi solidních 127,5 kg. Suverénní vítězkou se zde stala Martina Daher, která velmi pěkně technicky zatáhla 135 kg.

František Vincourek při odpolední exhibici
Rovněž veteránů se zúčastnili čtyři borci. Na čtvrtém místě skončil nejstarší závodník, téměř sedmdesátiletý Václav Zajdák, který zvedl 110kg činku tak lehce, jako by byla z papíru. Ruku na srdce - kdo z nás myslíte, že tohle zvedne v sedmé dekádě svého života? Neuvěřitelný výkon a popravdě, pro mě se pan Zajdák stal nekorunovaným vítězem celé soutěže. Na třetí příčce skončil šestapadesátiletý nestor Jirka Prnka, který potáhl velmi solidních 180 kg. Bronzový Václav Mareš, čerstvý veterán, byl chlap v plné síle a také jeho výkon 235 kg za to hovoří. Václav jen opravdu těsně nezvedl činku naloženou na 245 kg, no ale alespoň má cíl do příštího závodu. Celou veteránskou kategorii vyhrál naprosto s přehledem František Vincourek, který svými 250 kg ukázal, že je ve více než dobré silové formě, přestože se v uplynulém týdnu dle vlastních slov potýkal s virózou a ještě ráno při vážení se pral s horečkou a zvedal za podpory paralenu a vitamínu C.

Velmi silně byla obsazena kategorie juniorů, kde se utkalo osm závodníků. Osmá příčka patřila Václavu Hortovi za 110 kg. Václav se podcenil a měl na víc, nicméně byla to jeho premiéra po několika měsících tréninku, takže myslím, že může být spokojen. Sedmý skončil Vladimír Kučera, který byl se svými necelými 15 lety nejmladší účastník závodu. Na pohled střízlík, ale jeho výkon 150 kg je na jeho věk a váhu 75 kg velmi hezký a zaslouží uznání. Velký talent do budoucna. Šestou příčku obsadil Josef Keszocze s výkonem 165 kg a pátý byl Václav Kohout, který zvedl o deset kilogramů více. Zdeněk Holkovič byl se 180 kg čtvrtý a už se dostáváme k bronzové příčce, kterou obsadil Vít Sítek se 195 kg. Stříbro bral domácí Martin Hrabec, který na soutěž dorazil po noční šichtě a zopakoval bez spánku svůj osobák z MČR - rovných 200 kg. Nestačilo to však na osobák Dominika Eichlera, který dal svým 220kg pokusem všem jasně najevo, kdo v této kategorii kraluje.

Hynek Janulík v boji o stříbro

Polední pauzu, která byla do jedné hodiny, nám krátil velmi hezkým pózováním a kulturistickou exhibicí František Vincourek. Na svou hmotnost 84 kg má velmi hezky rozvinutá jak prsa, tak ramena, která v poměru s velmi štíhlým pasem vypadají opravdu famózně. Diváci přijali tohle spontánní vystoupení domluvené pouze dva dny před závodem velmi pozitivně a František zaznamenal jen kladné ohlasy.

V jednu hodinu nastoupila druhá skupina, složená z mužských kategorií. Zde byla tradičně absolutně nejvíc „narvaná“ devadesátka s osmi soutěžícími. Jirka Mazal bohužel ani jednou nezdolal svůj základní pokus na 160 kg, trochu se přecenil a zůstal tedy bez umístění. Sedmý byl Kamil Jung, který sám trénuje pouze pro radost a věnuje se práci s mladými sportovci. Šel pouze na jeden pokus a zvedl krásných 140 kg, spíše jen pro zábavu. Šestou pozici obsadil Aleš Osička za 165 kg, pátý potom byl Lukáš Dorazil za solidních 170 kg. Bramborovou pozici obsadil Lukáš Prnka, který zvedl stejných 190 kg jako bronzový kolega Bronislav Šlichta, byl však těžší o více než deset kil, a tak bylo o vítězi tohoto souboje rozhodnuto. Stříbro bral Hynek Janulík, který velmi hezky potáhl 210kg činku, a naprosto suverénním vítězem se stal Jan Olšar za bezkonkurenčních 252,5 kg.

Radovan Kaděra
V kategorii do 110 kg byly už výkony opravdu velmi pěkné. Ani 215 kg Bronislava Osičky nestačilo na lepší než šesté místo. Následoval ho Atilla Szeman, který skončil s novým osobákem 230 kg na pátém místě, a čtvrtý skončil Martin Mužný za velmi pěkných 235 kg. Martin se vrátil po dlouhé odmlce, a jak je vidět, v solidní formě. Bronzový skončil Michael Ton, který ač se silovce moc nevěnuje, zatáhl poctivých 240 kg. Zajímavý souboj se odehrál mezi Lukášem Kamenským a Jindrou Dresslerem. Jindra zkoušel i 300kg činku, bohužel však tuhle hmotnost zatím nezvládl a zapsal si tak „pouze“ 270kg výkon. Lukáš však potáhl shodně 270 kg, a tak o vítězi opět musela rozhodovat tělesná hmotnost, která tentokráte hovořila v neprospěch Jindry, a Lukáš tedy bral zlatou medaili. Kategorie nad 110 kg měla dva závodníky. Honza Šleis, který od MČR znatelně přibral a se svojí hmotností téměř 140 kg byl jednoznačně nejtěžší závodník, zapsal brutálních 280 kg a jen kousek chyběl, aby byl platný i pokus na čince naložené na 290 kg. Za svůj výkon bral stříbrnou medaili. Tuto kategorii vyhrál Radovan Kaděra se zapsanými 320 kg.

Celkově soutěž proběhla na vysoké úrovni, dík patří jak nakladačům, tak rozhodčím Kateřině Krebsové a Františku Drexlerovi. Tato sobota všem zúčastněným poskytla pěkný sportovní zážitek a vypnutí od předvánočního stresu, který nastává všude kolem. Dík patří i všem závodníkům, kteří nepřeceňovali své síly a nikdo se nezranil.

Všichni závodníci po předání cen


Junioři

p. jméno výkon
1.   Dominik Eichler 220 kg
2.   Martin Hrabec 200 kg
3.   Vít Sítek 195 kg
4.   Zdenek Holkovič 182 kg
5.   Václav Kohout 175 kg
6.   Josef Keszocze 165 kg
7.   Vladimír Kučera 150 kg
8.   Václav Hort 110 kg

Ženy

p. jméno výkon
1.   Martina Daher 135 kg
2.   Michaela Marešová 127,5 kg
3.   Hana Homolková 120 kg
4. Kateřina Krebsová 100 kg

Veteráni

p. jméno výkon
1.   František Vincourek 250 kg
2.   Václav Mareš 235 kg
3.   Jiří Prnka 180 kg
4.   Václav Zajdák 110 kg

Muži do 90 kg

p. jméno výkon
1.   Jan Olšar 252,5 kg
2.   Hynek Janulík 210 kg
3.   Bronislav Šlichta 190 kg
4.   Lukáš Prnka 190 kg
5.   Lukáš Dorazil 170 kg
6.   Aleš Osička 165 kg
7.   Kamil Jung 140 kg
8.   Jiří Mazal diskv.

Muži do 110 kg

p. jméno výkon
1.   Lukáš Kamenský 270 kg
2.   Jindřich Dressler 270 kg
3.   Michael Ton 240 kg
4.   Martin Mužný 235 kg
5.   Atilla Szeman 230 kg
6.   Bronislav Osička 215 kg

Muži nad 110 kg

p. jméno výkon
1.   Radovan Kaděra 320 kg
2.   Jan Šleis 280 kg



Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra