Reklama:

Pohár starosty města Zbýšova
v silovém trojboji dorostenců
a juniorů 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 22. 10. se ve zbýšovském Hornickém domě odehrál 3. ročník poháru starosty města Zbýšova v silovém trojboji dorostenců a juniorů. Výsledky jsme Vám přinesli před několika dny v tomto článku. Soutěž má rok od roku větší počet účastníků. V prvním ročníku to bylo 31 soutěžících, vloni 40 a letošní rok se o pohár starosty utkalo 52 soutěžících, z nichž bylo 34 z Čech a Moravy a 18 ze Slovenska.

Klání začalo v 8 hodin prezentací závodníků a v 10 hodin byla hymnami České republiky a Slovenska a proslovem zbýšovského starosty pana Širokého slavnostně zahájena vlastní soutěž. V úvodní části se představilo 24 dorostenců v 5 váhových kategoriích, z nichž dvě byly z důvodu menšího počtu soutěžících sloučeny a hodnoceny dle Wilksova koeficientu.

Na závodech bylo překonáno a vytvořeno mnoho nových rekordů. V dorosteneckých kategoriích se o to postarali tři soutěžící. Ivo Brázda ve váhové kategorii do 59 kg (na této soutěži sloučená kategorie do 66 kg) je držitelem nového rekordu v pozvedu s hodnotou 177,5 kg. Tadeáš Kronovetr z Jihlavy, soutěžící v kategorii do 83 kg, si na svůj účet připsal hned několik rekordů, a to ve všech disciplínách: ve dřepu 250 kg, v tlaku 147,5 kg, v pozvedu 250,0 kg a v trojboji 647,5 kg. Ze stejného oddílu je také další rekordman, a to Filip Sobotka, který se představil v kategorii do 93 kg. Vytvořil rekord v dřepu - 290,0 kg, v tlaku - 180,0 kg i v trojboji - 730 kg.

Ve Zbýšově se představily i tři dívky, juniorky, které se utkaly v jedné sloučené kategorii, a proto byly hodnoceny podle Wilksova koeficientu. Nejúspěšnější byla Martina Koutňáková ze Sokola Pohořelice, které se podařilo také vytvořit dva nové rekordy, a to v dřepu s hodnotou 173,0 kg a v trojboji 438,0 kg. Martiny jsem se jako absolutní vítězky mezi dívkami zeptala na pár otázek.


Martina Koutňáková - krátký rozhovor

Martino, dovol, abych ti pogratulovala k dnešnímu výsledku, rekordům a abych se tě zeptala na tři otázky. Jak probíhala tvoje příprava?

Nějak extrémně jsem netrénovala, zkusila jsem se připravit, trénovat v dresech, byla jsem v pohodě a v klidu a určitě proto se mi podařilo podat takový výkon.

Jak jsi spokojená s dnešním výsledkem?

Určitě jsem spokojená, dala jsem osobák v dřepu a v trojboji. Od jarních soutěží jsem se snažila zlepšit hlavně techniku dřepu, s jehož provedením jsem vždy měla problémy. To mě donutilo, abych svůj „tragický a hrozný“ styl dřepu konzultovala s Pavlou Kladivovou, které bych chtěla za její rady tímto velmi poděkovat.

Jaké máš další plány?

Zítra budu hodovat. Ve středu odjíždím na soustředění s atletickým oddílem, kde budeme jezdit na kole po Rusavě. V silovém trojboji bych se chtěla dostat do formy, úspěšně absolvovat jarní soutěže a hlavně podat co nejlepší výkon na ME juniorů.

Děkuji za odpovědi a přeji ti co nejlepší výkony na dalších soutěžích.


25 juniorů se utkalo také v pěti váhových kategoriích, z nichž byly stejně jako u dorostenců dvě sloučeny. O rekord se postaral Jiří Prášek ze Zlobra Sedlčany, soutěžící v kategorii do 93 kg. Pokořil rekord v tlaku výkonem 195,0 kg. V nejvyšší váhové kategorii se zde utkali předloňský absolutní vítěz David Lupač z Jemnice a loňský absolutní vítěz Robert Valach ze Slovenska.

Čekání zpříjemňovala restaurace v Hornickém domě a zejména její výborná kuchyně, čehož mnozí účastníci soutěže a jejich doprovod využili. Po sedmé hodině se začalo s vyhlašováním výsledků. Oceněni byli medailisté v každé kategorii, poté byly vyhlášeny tři nejlepší výkony v každé disciplíně dle Wilkse.

Dřep
1.David LupačSokol Jemnice
2.Ján SchwarzSlovensko
3.Filip SobotkaKST Jihlava
Tlak
1.Jiří PrášekZlobr Sedlčany
2.Filip KratinaSlovensko
3.Ondřej GyömberZlobr Sedlčany
Pozved
1.David LupačSokol Jemnice
2.Robert ValachSlovensko
3. Ján SchwarzSlovensko

Další vyhlašování v pořadí byli dorostenci, junioři a juniorky podle Wilksova koeficientu.

Dorostenci
1.Filip SobotkaKST Jihlava459,02 bodů
2.Tadeáš KronovetrKST Jihlava438,61 bodů
3.Gallo JakubSlovensko423,58 bodů
Junioři
1. David LupačSokol Jemnice509,25 bodů
2.Robert ValachSlovensko478,28 bodů
3.Ján SchwarzSlovensko466,18 bodů
Juniorky
1.Martina KoutňákováSokol Pohořelice427,88 bodů
2.Iveta JurčíkováSlovensko386,33 bodů
3.Lenka ChuťkováSlovensko209,74 bodů

V další fázi vyhlašování převzal reprezentační trenér mládeže ČR pan Lukáš Doubek pohár pro vítěze národů, kde zvítězil tým České republiky se 191 body nad týmem Slovenska, které získalo 128 bodů. (Výsledek se počítal podle medailových umístění celé soutěže.)

Na závěr slavnostního ceremoniálu byl vyhlášen absolutní vítěz celé soutěže, kterým se stal stejně jako předloni David Lupač ze Sokola Jemnice. Davida jsem také poprosila o zodpovězení tří otázek.


David Lupač - krátký rozhovor

Davide, jak probíhala tvoje příprava?

Bez přípravy. Před týdnem jsem byl na prvním kole extraligy.

Jak jsi spokojený se svým výsledkem?

Výsledek byl dostačující, stačil na vítězství.

Tvoje další plány?

Další plány? Druhé kolo extraligy, které bude 19. 11. 2011, což je pro mě konec sezóny. V lednu mě čeká operace, při které mi budou odstraňovat šrouby z paže. Evropu proto možná vynechám, ale to záleží samozřejmě na zdravotním stavu. Můj hlavní cíl je MS juniorů. Doufám, že mi zdraví umožní na něm startovat a podat co nejlepší výkon. Dnešní soutěž se mi líbila a příští rok se zase rád zúčastním.

Děkuji za tvé odpovědi a přeji ti pevné zdraví a hodně úspěchů.


Organizace soutěže se mi jako její ředitelce hodnotí velmi těžko. Myslím si ale, že soutěž byla pěkná a většina zúčastněných ji hodnotí kladně. Pochválit musím delegáta a hlasatele pana Ivana Karpíška, Ing. Petra Nepomuckého za rychlé zpracování výsledků a nakladačům za téměř bezchybný výkon. K úspěchu také přispěli sponzoři, kterým patří poděkování: město Zbýšov, Elektro Nekuža a firma Vitalmax.


Pohár starosty města Zbýšova 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie