Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 76 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Popradský silák 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 24. září 2011 se na Slovensku v Popradu setkali strongmani ze Slovenska, Ukrajiny, Polska a z České republiky, aby se zúčastnili soutěže s názvem Popradský silák. Náročné disciplíny, teplé počasí a vyrovnaní soupeři, to vše přispělo k napětí a neuvěřitelným výkonům všech závodníků. Slovensko tak opět připravilo všem fanouškům a divákům pěknou podívanou. Jak se borci poprali s jednotlivými disciplínami a kdo nakonec překvapivě stanul na stupni vítězů? To se dozvíte v následující reportáži přímo z místa dění, jak ji pro Vás zachytil Pavol Guga.


[Text: Pavol Guga] Je to již rok a půl, kdy se naposledy strongmani setkali v podtatranském městě Poprad. V minulém roce se zde uskutečnil Slovenský pohár, letos se diváci mohli těšit na evropskou amatérskou špičku tohoto náročného sportu.

Pod Tatrami se sešli borci ze Slovenska (Marek Kmoško a Tomáš Galbo), Ukrajinci (Ivan Hryhorovskyy, Sergey Oleolenko), Poláci (Józef Tomaszewski, Pawel Chruscicki) a trio zástupců České republiky (Jiří Janda, Jan Pluháček, Edvard Vojtěch). O vítězství soupeřili v šesti náročných disciplínách.

První bylo zvedání 120kg klády nad hlavu. Nejvíce platných pokusů zvládl český borec Edvard Vojtěch (celkem 8 pokusů), za ním skončil Józef Tomaszewski (celkem 7 pokusů) a třetí nováček na slovenských závodech Sergey Oleolenko s 6 pokusy. Právě tento ukrajinský silák je na Slovensku znám především díky trojboji. Několikanásobný mistr světa tak poprvé zkoušel štěstí na slovenském poli strongmanských závodů, a to nyní v Popradu.

Druhou náročnou zkouškou bylo nošení 120kg kufrů a 100kg traverzy. Vzdálenost 2krát 20 m nejlépe zvládl Tomaszewski. S neuvěřitelnou lehkostí proběhl s těžkými nářadími a připsal si plný počet bodů za vítězství.

Třetí následovalo převracení pneumatiky o hmotnosti 400 kg, kterou měli borci za úkol otočit celkem šestkrát. Zde se projevila vyčerpanost Marka Kmoška, ​​který nevynechal na Slovensku ani jeden amatérský závod. Při pátém otočení ztratil na chvíli vědomí, ale i tak pokračoval až do konce. Sergey Oleolenko si nyní připsal vítěznou disciplínu, protože zvládl nejrychleji zmíněných šest otočení.

Nošení koule s hmotností 100 kg na 40 metrů bylo jako čtvrté v pořadí. Honza Pluháček efektně využil svoji výšku a proběhl tuto vzdálenost za nejrychlejší čas.

Společnost MoreauAgri byla generálním partnerem této akce, a tak se jako pátá disciplína v pořadí přitahoval vozík Manitou. Teplo ztěžovalo podmínky a bylo velmi těžké přitáhnout do cíle tuto přibližně pětitunovou "mašinu". Jako jediný ji do cíle dostal Pluháček a Oleolenko. Honza Pluháček ale rychleji, a zvítězil tak už v druhé disciplíně.

Poprad
p.jménobody
1.Sergey Oleolenko 41,0
2.Jan Pluháček 40,0
3.Józef Tomaszewski 40,0
4.Edvard Vojtěch 33,0
5.Ivan Hryhorovskyy 32,0
6.Pawel Chruscicki 31,0
7.Jiří Janda 25,0
8.Tomáš Galbo 15,0
9.Marek Kmoško 10,0

Na konec bývá to nejtěžší. A tak tomu bylo i nyní. Těžký, sedmitunový traktor a vzdálenost 10 metrů. Tato disciplína měla rozhodnout o vítězi letošního Popradského siláka. Ani jeden z borců nedokázal přitáhnout tuto zátěž do cíle. Nejdále se ji však podařilo dostat Jiřímu Jandovi.

Vítěz byl nečekaný. Na svém prvním závodu strongmanů na Slovensku si připsal vítězství Sergey Oleolenko, druhý skončil Honza Pluháček a třetí Józef Tomaszewski.


Popradský silák 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra