Reklama:

Strongman Champions League 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Již potřetí se uskutečnila významná soutěž strongmanů Strongman Champions League 2011. Předchozí dva roky byla místem klání Bratislava, tentokrát se borci sešli v sobotu 10. září v Košicích. O soutěži jsme Vás nedávno informovali a nyní Vám přinášíme reportáž, jak ji pro Vás zachytil Pavol Guga. Jedinečné výkony siláků a hlasitě povzbuzující publikum vytvářely neopakovatelnou atmosféru a dodávaly všem závodníkům mnoho sil do jednotlivých velice náročných disciplín.


[Text: Pavol Guga] Vítězem Strongman Champions League v Košicích se stal Ukrajinec Konstantin Ilyin. Již potřetí tedy v letošní sezóně zvítězil v soutěži pořádané na Slovensku. Ze slovenských strongmanů se podařil historicky nejlepší výsledek Braňovi Golierovi, který skončil druhý.

Již třetím rokem se setkali siláci z celého světa na slovenském území. Tentokrát však premiérově v Košicích. Deset borců doplnilo kvarteto slovenských závodníků. Akce pod záštitou prezidenta Slovenské republiky a primátora města Košice Richarda Rašiho se uskutečnila tento víkend před obchodním centrem Optima, které bylo zároveň i generálním partnerem celé akce.

Už startovní listina vypovídala o vyrovnaných soupeřích, protože všechna jména borců jsou v tomto sportu dobře známa. Australan Warrick Brant, Fin Tomi Lotta, Holanďan Jarno Hams, Ukrajinec Konstantin Ilyin, Maďar Ákos Nagy, Slovinec Gregor Stegnar, Němec Patrik Baboumian, Polák Tomasz Kowal a Bulhar Plamen Svetanov jsou borci pravidelně nastupující v Strongman Champions League a zároveň mistři svých zemí. Ze slovenských borců byli nominováni Pavol Jambor, Peter Puszer, Imrich Haver a slovenské želízko v ohni Braňo Golier.

Sedm náročných disciplín v několika zajímavých kombinacích mělo zaručit atraktivnost akce. Zaplněné tribuny měly hnát slovenské borce vpřed za dobrým výsledkem.

A tak se také stalo. První zahřívací disciplínou bylo zvedání klády. Jak už bývá na těchto akcích zvykem, borci toto břemeno zvedají silou ramen nad hlavu, což se 130kg kládou není zrovna snadné. O tom by mohl vyprávět Braňo Golier, pro něhož jsou ramena slabinou. I přesto dokázal zvládnout čtyři platná opakování. Imrich Haver zvládl šest, Pavel Jambor osm a nejvíce, deset opakování, předvedl Peter Puszér. Vítězem úvodní disciplíny se stal finský borec Tomi Lotta se čtrnácti opakováními.

Jako druhá v pořadí následovala trojkombinace: nejdříve nošení 150kg kufrů na vzdálenost 10 m, nošení 340kg ohrady na tutéž vzdálenost a závěrečný běh s vozidlem Polaris na 10 m. Síla úchopu určila vítěze disciplíny, kterým se stal Ákos Nagy s časem 31,61 sekund, za ním následoval Braňo Golier s časem 35,09 sekund, třetí skončil Konstantin Ilyin s časem 39,22 sekund.

Mrtvé tahy s autem jsou divácky velmi atraktivní. Minulý rok siláci zvedali Fabie, tentokrát si museli poradit se Seatem Ibizou od pana Vlasatého. Aby to ale neměli příliš lehké, bylo do kufru dodatečně přiloženo navíc 70 kg a na rukojetích dalších 20 kg. To byla specialita pro ukrajinského siláka, jenž v Trenčíně, v Žilině a do třetice i v Košicích vyhrál mrtvé tahy s autem s 16 opakováními. Ze slovenských zvládl nejvíce (10 opakování) Braňo Golier, který předváděl od začátku vyrovnaný boj se špičkou startovního pole.

Ve čtvrté disciplíně byl Super Yoke se 370kg zátěží spojen s přitahováním kamiónu. Zde předvedl neskutečný boj Braňo Golier, který jako jediný přitáhl kamión do cíle a připsal si tak vítěznou disciplínu. Braňovi k tomuto výkonu dopomohli i diváci, kteří byli perfektní a hlasitě povzbuzovali slovenského borce až do cíle. Druhý skončil Jirka Žaloudek a třetí Gregor Stegnar.

Vítězství v předchozí disciplíně dodalo Braňovi síly do další zkoušky. Následovalo jeho oblíbené Conanovo kolo. Nejvíce otočení se podařilo udělat Finovi Tomimu Lottovi, za kterým Braňo zaostal jen o 50 stupňů. Třetí skončil Polák Kowal, který nahradil zraněného Jarockého i Bonka.

Předposlední disciplínou bylo tažení traktoru s vlečkou společnosti Moreau Agri o hmotnosti 15 tun. Závodníci tahali tento kolos za pomoci žebříku. Získat nejvyšší počet bodů se podařilo Gregorovi Stegnarovi, druhý byl Tomi Lotta a třetí Jirka Žaloudek.

Poslední zvedání koulí mělo rozhodnout o vítězi prestižní akce Strongman Champions League v Košicích. O první místo spolu soupeřili tři adepti. Vítězství v této disciplíně si připsal Australan Warrick Brant, který byl dosud v pozadí, druhý skončil a své kvality předvedl jeden z nejúspěšnějších slovenských strongmanů současnosti Braňo Golier, třetí byl v poslední disciplíně Tomasz Kowal.

Po sečtení bodů bylo rozhodnuto - slovenský borec na stupni vítězů. To, co se minulý rok nepodařilo, protože Slovensko skončilo se čtvrtou, bramborovou medailí, se tentokrát vrátilo i s úrokem. Braňo Golier, nejúspěšnější silák současnosti, předváděl v Košicích fenomenální výkony a jen málo mu chybělo, aby dosáhl na první příčku. Braňo se tak postaral o historické umístění. Zlatou medaili s pohárem od prezidenta Slovenské republiky získal v Košicích Konstantin Ilyin, který letos završil vítězný hattrick. Zvítězil na Evropském poháru v Žilině, první místo mu patřilo na soutěži Meč Matúša Čáka v Trenčíně a zvítězil i nyní v Košicích na Strongman Champions League. Třetí skončil Fin Tomi Lotta.

Ze slovenských závodníků si pěkné deváté místo vybojoval Pavel Jambor, desátý skončil Peter Puszer a třináctou příčku si zapsal Imrich Haver. SASIM děkuje všem partnerům, kteří pomohli při organizaci tohoto mezinárodního kola.


Strongman Champions League 2011 - výsledky:

p. jménobody
1. Konstantin Ilyin79,0 b.
2. Branislav Golier76,0 b.
3. Tomi Lotta72,0 b.
4. Gregor Stegnar64,5 b.
5. Warrick Brant60,0 b.
6. Ákos Nagy59,5 b.
7.   Tomasz Kowal 59,0 b.
8. Jiří Žaloudek 49,0 b.
9. Pavol Jambor 49,0 b.
10.   Peter Puszér 47,5 b.
11. Patrik Baboumian 46,5 b.
12.   Plamen Svetanov 24,5 b.
13. Imrich Haver 23,0 b.
14.   Jarno Hams* 18,5 b.

* Jarno Hams se zranil po 2. disciplíně.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.09.19:45Smile04 - super zabijáci, chtel bych si potezkat tu kládičku :)
12.09.16:33Zdenek Pilc - Pěknej report Pavle :) díky.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...
magazínLegion Sports Fest Pro 2019 očima Mar...
Spazik (15:00) • Nějak jsem přehlédnul, že tam byla jen 212 :-DErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra