Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Mistrovství ČR v silovém trojboji
mužů a žen 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 2. 4. 2011 proběhla ve Sportovním centru v Nymburku vrcholná mistrovská soutěž v silovém trojboji. Jednalo se o 19. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v silovém trojboji. Jak se již stalo dobrým pravidlem, tuto soutěž pořádal TJ Sokol Nymburk ve spolupráci s agenturou Taurus s. r. o., zastoupenou panem Vladimírem Matim.

Sportovní centrum nabízí skvělé prostředí a zázemí nejen pro sportovce, ale i diváky. Závodníci ocenili perfektní vybavení rozcvičovny, technické zázemí, ale spolu s diváky i výkon komentátora pana Milana Pelešky, který dovede soutěžící zdravě vyhecovat, podpořit a zároveň s vhodně volenou hudbou soutěžní atmosféru vygradovat. Dalším obrovským plus těchto vrcholných mistrovství je bezchybná práce nakladačů. Jako tradičně se tohoto úkolu výborně zhostil tým z TJ Olympie Zlín. Během tohoto mistrovství bylo díky změně pravidel a nastaveným limitům vytvořeno několik nových českých rekordů. Jejich přehled jsme Vám s videi přinesli zde.

Jako tradičně bylo toto klání rozděleno do dvou bloků. První byl slavnostně zahájen v 9 hodin a představilo se v něm 10 žen ve čtyřech váhových kategoriích a 12 mužů ve stejném počtu váhových kategorií. V odpoledním bloku, začínajícím ve 14:00 se utkalo 27 mužů o tituly mistrů ČR v kategoriích do 93, 105, 120 a nad 120 kg. Výsledky jsme Vám přinášeli bezprostředně po ukončení jednotlivých bloků.

Mezi ženami se stala absolutní vítězkou Jana Hrabalová, zastupující Fitklub Ludvík Praha, soutěžící v kategorii do 72 kg, kterou také vyhrála. Získala 440,99 bodů Wilkse za 445,0 kg v trojboji. Druhou příčku obsadila se 425,21 body a 395,0 kg v trojboji Barbora Labidi z Dires lift Praha, která byla jedinou zástupkyní v kategorii do 63 kg. Bronz mezi ženami patřil juniorce Martině Koutňákové z TJ Sokol Pohořelice, která předvedla výkon v trojboji 427,5 kg a získala tím 418,05 bodů Wilkse. Tato závodnice získala stříbro v kategorii do 72 kg.

Po ukončení mistrovství jsem požádala Janu Hrabalovou o krátký rozhovor:

Dovol, abych ti pogratulovala k vítězství ve tvé kategorii a hlavně k absolutnímu vítězství mezi ženami. Můžeš mi prozradit, jak probíhala tvoje příprava?

Moje příprava? Ta probíhala naprosto katastrofálně. Mám od ledna zdravotní potíže, nemohu se vyléčit z chřipky, což se podepsalo zejména na mém výkonu na Čechách, kdy jsem závodila s horečkou a bez dresů.

Takže se svým dnešním výkonem nejsi asi moc spokojená...

Nejsem spokojená s téměř žádným svým výkonem na dnešním mistrovství, kromě tlaku. Z těch tří hrůz, co jsem předvedla, byl tlak relativně nejlepší. Podle prosincových výkonů v trénincích jsem očekávala na dřep minimálně 190 kg, ale bohužel z důvodu nemoci to nebylo možné.

Jaké jsou tvoje další plány?

Snažím se připravit na ME a dohnat nějaké to kilo navíc. A mnohem lépe se poté připravit na MS, které se bude konat v listopadu v Plzni. Chtěla bych ještě dodat, že dřep se mi zlepší určitě také díky spolupráci a společným tréninkům s Pavlou Kladivovou, které si nesmírně vážím a kterou obdivuji. Pavla perfektně zvládá techniku dřepu a doufám, že mě ji alespoň částečně naučí.

Děkuji za rozhovor a zároveň ti přeji co nejlepší výsledky na ME v květnu v Plzni a hlavně již žádné zdravotní problémy.

Zlatým, absolutním vítězem mezi muži se zaslouženě stal Tomáš Šárik z KST Jihlava s 980,0 kg v trojboji a 565,06 body Wilkse. Nejcennější kov mu patří i za prvenství v kategorii do 120 kg. Vítěz kategorie nad 120 kg Milan Špingl ze Sokola Nymburk obsadil v celkovém pořadí stříbrnou příčku s 990,0 kg v trojboji a 554,69 body Wilkse. Bronz získal Jiří Horník za 840,0 kg v trojboji a 529,87 bodů Wilkse. Tento závodník reprezentující Horník PWL klub Vejprnice zvítězil v kategorii do 93 kg.

Také absolutního vítěze v kategorii mužů Tomáše Šárika jsem poprosila, aby mi odpověděl na pár otázek.

Gratuluji vám ke skvělému výsledku. Jaká byla vaše příprava na dnešní mistrovství?

Moje příprava je právě někde v polovině. Chystám se na ME do Plzně, kde budu závodit 7. 5. 2011. Za sebou mám nyní asi 8 týdnů přípravy a forma by měla během dalších čtyř týdnů ještě vygradovat. Prozatím příprava probíhala celkem dobře.

Vaše spokojenost s dnešními výkony?

Čekal jsem, že půjdou lépe tahy, ostatní výkony jsem celkem takové očekával a můj plán byl nazvedat asi tolik, kolik jsem nazvedal.

Můžete mi prozradit vaše další plány? O startu na ME jste se zmiňoval...

Můj nejbližší plán je startovat na ME v Plzni a také možná zkusit i těch 1000 kg v trojboji. Ale to samozřejmě záleží na momentálním výkonu, na tom, jak budou probíhat závody a to se nedá dopředu moc odhadnout.

Můžete nám trochu popsat vaše dnešní dojmy?

Pro mě je super, že jsem dnes vyhrál absolutku, to se nepodaří pokaždé. Hlavně s Milanem Špinglem je povětšinou těžké závodit. Kromě tahu, kde jsem chtěl zvednout víc, jsem s dnešním výkonem celkem spokojený.

Děkuji za rozhovor, na ME vám přeji co nejlepší výsledek a výkony zcela dle vašich představ.

Další skvělé výkony a výsledky jsou uvedeny zde.

Po ukončení vlastní soutěže následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, během něhož se pěkným vystoupením představila taneční skupina mladších žákyň TJ Sokola Nymburk, sólovým vystoupením potěšila diváky také členka této skupiny Nela Vohradská. Dalším překvapením bylo i exhibiční vystoupení kulturisty Radka Lonce. Soutěžícím bylo jistě ctí, když jim ceny a medaile kromě ředitele soutěže pana Miroslava Vacka a zástupce spolupořádající agentury Taurus s. r.o. pana Vladimíra Matiho předával muž, úzce spjatý s tímto sportem, a to pan Zdeněk Srstka.

Celá soutěž proběhla pod taktovkou ředitele soutěže pana Miroslava Vacka svižně, bez zbytečných přestávek a průtahů, v příjemné sportovní atmosféře, kterou ocenili všichni přítomní. Poděkování patří organizátorům, nakladačům, soutěžícím, skvělým divákům a v neposlední řadě také těmto sponzorům: Vitalmax s.r.o. (generální sponzor ČSST), Jednota, spotřební družstvo v Nymburce, FC Nymburk s.r.o., Pump Service Trejbal, Elektro Kutílek a porcelánka Rudolf Kámpf s.r.o.