Reklama:
Skladem opět všechny příchutě!
100 % Whey Protein v akci 1+1
Náš nejprodávanější protein. Více zde.

Mistrovství světa v silovém trojboji masters 2010 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Před časem jsme Vás informovali o konání 28. mistrovství mužů a 19. mistrovství žen v silovém trojboji masters pro rok 2010 a od konce minulého týdne jsme Vám průběžně zprostředkovávali aktuální informace o výsledcích. Pojďme se nyní za celou soutěží ohlédnout v této reportáži.

Mistrovství se konalo v plzeňském Parkhotelu ve dnech 27. 9. - 2. 10. 2010 a jednalo se letos již o třetí šampionát v silovém trojboji. Celkem 258 závodníků a závodnic z 34 států se zde utkalo o tituly mistrů světa ve svých váhových kategoriích. Podle věku byli soutěžící dále rozděleni do skupin: masters 1 - M1 (40 - 49 let), masters 2 - M2 (50 - 59 let) a masters 3 - M3 (nad 60 let). Ženy soutěžily v kategoriích M1 a M2. Na šampionátu bylo překonáno 8 světových rekordů, 1 evropský rekord a několik českých rekordů. Každý den probíhal na oficiálních stránkách IPF přímý přenos a neustále byly aktualizovány výsledky.

Celý šampionát proběhl bez problémů, v příjemné sportovní atmosféře, což opět svědčí o perfektní práci ředitele soutěže pana Vladimíra Matiho a jeho týmu, který spolupracuje na těchto akcích s panem Miroslavem Vackem, jenž stojí v čele ČSST. Pan Vladimír Mati jako ředitel mistrovství a zároveň jako marketinkový ředitel agentury RC Sport své dlouholeté bohaté zkušenosti zúročil při pořádání těchto vrcholných šampionátů, kterým nelze nic vytknout a které již tradičně probíhají na světové úrovni. Z tohoto důvodu získal již v roce 2008 pan Mati ocenění jako nejlepší pořadatel světa. Stalo se tak v rámci 20. šampionátu, který pod jeho vedením proběhl. Vladimír Mati pořádá šampionáty již od roku 1995, kdy se konalo v ČR první MS v bench-pressu. Od té doby se zde pravidelně sjíždějí a měří své síly nejlepší trojbojaři světa a Evropy. Mistrovství, které právě v Plzni proběhlo, bylo již sedmadvacáté, což je světový unikát. Ještě nikdy se na světě nenašel pořadatel, který by se k tomuto počtu přiblížil. Při této příležitosti se také musím zmínit o tom, že v příštím roce Plzeň opět třikrát přivítá účastníky MS a ME, čímž pan Mati dosáhne rekordního počtu 30 pořádaných MS a ME. V současné době není pravděpodobné, že by na toto úctyhodné číslo někdo jiný dosáhl.

Při našem rozhovoru se pan Mati zmínil o člověku, kterého si nesmírně váží a který jako jediný má zásluhu na tom, že se tyto soutěže mohou v ČR konat. Tímto mužem není nikdo jiný než pan Vlastislav Přeček, který jako jeden z mála v ČR podporuje i menší, neolympijské sporty, za což mu patří velké poděkování. Další dík si zaslouží pan Josef Kebrle, člověk, který má také nemalý podíl a zásluhy na úspěchu šampionátů v Plzni. Ve svém Parkhotelu Plzeň poskytuje skvělé zázemí a vychází všemožně vstříc závodníkům, divákům i funkcionářům. Do třetice musím zmínit i perfektní práci nakladačů, kteří mají také lví podíl na svižném a bezchybném průběhu soutěže. Sehraný tým patří ke světové špičce a jejich rychlost a souhra nemá ve světě obdoby.

Na MS se představilo celkem 55 žen a ČR zde neměla žádnou zástupkyni. V kategorii M2 se utkalo 24 žen v 9 váhových kategoriích. Byly překonány 2 světové rekordy. Jeden světový rekord padl v kategorii žen M1, kde soutěžilo ve svých váhových kategoriích 31 závodnic.

Mužské kategorie byly již obsazenější, o čemž svědčí 84 soutěžících v deseti váhových kategoriích M1. Také zde byl překonán jeden světový rekord. Domácí publikum fandilo šesti zástupcům ČR. V kategorii do 67,5 kg se představil Karel Ruso, který obsadil šestou příčku. Deváté místo v nejobsazenější patnáctičlenné kategorii do 90 kg patří Michalu Sekotovi. Stejné umístění, ale v kategorii do 100 kg, patří Milanu Hofbauerovi. V následující kategorii do 110 kg se představilo 13 závodníků. Výborného výsledku dosáhli hned dva naši borci - oba vystoupili na stupně vítězů. Stříbrnou medaili získal Jiří Gryga s celkovým výkonem 820 kg (310, 180, 330 kg), přičemž za výkon v tahu s hodnotou 330 kg získal tento závodník zlato. Druhý z našich medailistů je bronzový Zoltán Kanát. Ten také předvedl výkon 820 kg (325, 220, 275 kg) a za dřep s hmotností 325 kg získal bronz. Posledním českým závodníkem M1 byl Jiří Lacina, který obsadil osmé místo. V pořadí národů se ČR umístila na sedmém místě z 23 států. Nejlepším závodníkem M1 se stal Baali Kader z Francie s 535,688 body dle Wilkse.

V kategorii M2 startovalo 64 mužů, z nichž 6 bylo z ČR. Dva z nich se představili v kategorii do 82,5 kg. Čtvrtou příčku obsadil Krayzel Remi, který získal bronz za tlak s hodnotou 182,5 kg, což je i nový český rekord. Těsně za tímto závodníkem se na pátém místě umístil další český reprezentant Karel Schoř. Tento závodník získal bronz za tah, který měl hodnotu 255 kg. Tímto výkonem vytvořil také nový český rekord. V kategorii do 90 kg se umístil na shodném pátém místě Josef Ptáček a na sedmém místě Jaroslav Hodík. V následující kategorii do 100 kg obsadil šestou příčku Josef Maška. V kategorii do 110 kg skončil na 7. místě Štefan Zvada. V kategorii M2 byly překonány 2 světové rekordy a nejlepším závodníkem dle Wilkse se stal norský Valentinsen Sigve s 505,184 body. Mezi národy obsadila ČR čtvrté místo z devatenácti.

Mužů nad šedesát let se v kategorii M3 šampionátu zúčastnilo celkem 55. ČR reprezentovali čtyři zástupci. V kategorii do 75 kg to byl Wolfgang Zimmerman, který se umístil na pátém místě. Tento závodník vytvořil ve své kategorii nový český rekord s dřepem 160 kg. V kategorii do 100 kg se představil František Esser, který se umístil na 6. místě. Čtvrtou příčku v kategorii do 110 kg obsadil Václav Primus, který získal stříbro za tah s hmotností 240 kg. Posledním českým reprezentantem a zároveň naším zlatým hřebem šampionátu se stal Květoslav Grobař, díky kterému zazněla v kongresovém sále plzeňského Parkhotelu česká hymna. Nejcennější kov získal tento závodník nejen za celkový výkon 670 kg, ale zlaté byly i všechny jeho výkony v jednotlivých disciplínách: dřep - 237,5 kg, tlak - 170 kg, tah - 262,5 kg. Výkony v dřepu a pozvedu jsou i novými českými rekordy v této kategorii. Český rekord pokořil K. Grobař i svým celkovým výkonem. V pořadí národů obsadila ČR opět čtvrtou příčku ze 17 států. Překonány byly dva světové a jeden evropský rekord. Pohár pro nejlepšího závodníka si odvezl na Slovensko Milan Gombar s 450,187 body dle Wilkse.

Mistrovství se dá hodnotit jako velmi zdařilé po všech stránkách. Patří za to poděkování nejen sponzorům, nakladačům, organizačnímu týmu a již zmiňovaným pánům J. Kebrlemu z Parkhotelu Plzeň, V. Přečkovi - majiteli agentury RC Sport, ale i V. Matimu a M. Vackovi, kteří svou činností vytvářejí pro české závodníky skvělé podmínky domácího prostředí a zázemí na vrcholných soutěžích.

Příští rok se mohou příznivci silového trojboje těšit na tři vrcholné soutěže. Opět se budou konat v Plzni a můžete sem přijet povzbudit účastníky ME mužů a žen, ME masters a MS mužů a žen, jehož součástí bude i volební světový kongres IPF.

Záznam šampionátu můžete zhlédnout na TV Nova sport v těchto vysílacích časech:

  • 13. 10. 2010 v 18.00 hodin
  • 15. 10. 2010 v 16.00 hodin
  • 16. 10. 2010 v 13.10 hodin
  • 19. 10. 2010 v 20.10 hodin


Další úspěchy našich reprezentantů:

M1

  • váhová kategorie do 67,5 kg - Ruso Karel - zlatá medaile za dřep - výkon 250 kg

M2

  • váhová kategorie do 82,5 kg - Krayzel Remy - bronzová medaile za bench-press - 182,5 kg
  • váhová kategorie do 90 kg - Ptáček Josef - bronzová medaile za bench-press - 167,5 kg
  • váhová kategorie do 100 kg - Maška Josef - zlatá medaile za bench-press - 195 kg

M3

  • váhová kategorie do 100 kg - Esser František - bronzová medaile za bench-press - 160 kg
  • váhová kategorie do 125 kg - Grobař Květoslav - svým výkonem 262,5 kg v mrtvém tahu utvořil kromě uvedeného nového českého rekordu nový evropský rekord ve své věkové a hmotnostní kategorii


Fotogalerie




Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
Mikuc (19:55) • Všechno špatný k něčemu dobrý! Poskočí nohy, vršek do roka dožene a bude zas jinde! A k...
magazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
havlic (14:43) • ...no ono to ještě vyleze!bude mě zajímat srovnání s Milanem Šádkem ty 2-3 týdny před s...
magazínSedmdesátiny Jana Smejkala: Můj život...
mirous (13:10) • Super článek! Takového čtení by mělo být víc. Miluji tyto retro pohledy do minulosti ku...
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Amanda (09:01) • Prima fotky. Těším se na ty soutěžní. *79*
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Ondra Hájek (19:57) • Soutěže v Kutné Hoře nemůžou zklamat, tenhle tým pořadatelů to má fakt zmáknutý. Co je...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie