Na Mistrovství ČR juniorů do 20 a 23 let ve vzpírání padaly rekordy

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[Text: Julie Švecová] V sobotu 7. října 2017 proběhlo v Sokolově vzpěračské mistrovství ČR juniorů do 20 a 23 let. K vidění byly napínavé boje i úctyhodné výkony. Reprezentanti předvedli perfektní techniku, kterou méně zkušení závodníci mohli odkoukávat.

Nejméně zastoupená byla kategorie do 56 kg, kde jediný závodník Nikolas Brezina z Havířova získal titul za 180 kg ve dvojboji. V ostatních kategoriích došlo oproti nominační startovní listině k mnoha změnám. Někteří závodníci nepřijeli a spousta jich změnila váhovou kategorii.

Nejlepším závodníkem soutěže byl Petr Mareček z Boskovic s 361,45 Sinclairovými body. S trhem 141 kg vytvořil nový národní rekord v kategorii do 85 kg. Druhý nejlepší výkon podal David Mahovský z PSKO Praha pod vedením Luďka Bečváře s 351,22 body. Třetím byl s 343,43 body Petr Stránský z TJ Start Plzeň, který vytvořil v kategorii do 69 kg hned dvakrát nový rekord ve dvojboji - 251 a 257 kg, v trhu 116 kg a v nadhozu 141 kg.

Přes 300 bodů získali ještě další výborní vzpěrači. Jakub Gorný, který měl číslo 300 i ve dvojboji, Josef Kolář, který měl šest platných pokusů a povedly se mu osobní rekordy, Jiří Bárnet a František Polák, na jejichž techniku se v nízké váhovce velmi dobře dívalo, Jan Hanáček, který kromě vzpírání dělá i silový trojboj a povedlo se mu šest platných pokusů. Dále sem patřili Jakub Kubík, Matěj Jakubíček a nakonec Jan Balogh, který měl těsně třísetbodovou hranici a díky ní i bronzovou medaili. Osm závodníků mělo platné všechny pokusy.

V Sokolově se vzpírá v suterénu, kde není signál. Proto bohužel nebyl možný přímý přenos a ani technické zabezpečení nemohlo být takové jako jinde. V rozcvičovně se pokusy zapisovaly "postaru" na velkou tabuli bílou křídou. Mělo to své kouzlo. Obzvlášť když zapisovala Dana Zronková.

Na místě byl i slušný bufet s občerstvením, dostatek laviček k sezení, prostor na předzávodní masáž a hezké byly i trofeje, které si mistři a vicemistři odnášeli.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Za poskytnutí videozáznamů děkujeme Petru Marečkovi.

Mistrovství ČR ve vzpírání juniorů do 20 a 23 let 2017 - fotografie