Sokol JS Zlín: Pavel Jančík bronzový na Memoriálu Miloše Zelinky

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[Text: Jaroslav Janeba] Ve Štúrově se 9. září uskutečnil 16. ročník Memoriálu Miloše Zelinky. Zlínská ekipa vedená trenérem Jaroslavem Janebou dosáhla tentokrát na čtvrtou příčku. Zvítězila Budapešť. Nejlepšího umístění ze zlínských dosáhl osmnáctiletý reprezentant ČR Pavel Jančík, který v kategorii juniorů získal za 216 kg (267,7 bodů) bronz. Ve stejné kategorii stačilo Albertu Rýcovi 202 kg (223 bodů) na místo páté. V kategorii mužů stačilo Tomáši Hofbauerovi 260 kg (275,2 bodů) na místo čtvrté. V kategorii dorostu do 17 let se tentokrát reprezentantovi ČR a letošnímu mistrovi ČR Dominikovi Šestákovi nedařilo, když nezvládnul základ v trhu. Kdyby ho zvládnul, tak by družstvo Zlína v soutěži zvítězilo o 4 body před Budapeští. V kategorii starších žáků stačil nový osobní rekord 175 kg (186,4 bodů) Tomáši Podškubkovi na místo páté. V kategorii mladších žáků skončil Matouš Sára šestý a Ondra Janek devátý. Pavel Jančík a Ondra Janek startovali za družstvo výběru Zlínského kraje.

Zleva nahoře Tomáš Podškubka, Radim Liška, Roman Vlach, Dominik Šesták, Pavel Jančík, Tomáš Hofbauer a Albert Rýc,