Otevřený přebor města Plzně ve vzpírání 2017 - výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[Text: Petr Stránský] Tradičně o Bílé sobotě, tentokrát 15. dubna, uspořádal vzpěračský oddíl TJ Start Plzeň ve spolupráci s Plzeňským krajským svazem vzpírání každoroční Otevřený přebor města Plzně ve vzpírání. Této soutěže s dlouholetou tradicí, jednotlivcům všech kategorií, se letos zúčastnilo rekordních 69 závodníků ze 17 klubů! Náš oddíl TJ Start Plzeň byl v soutěži zastoupen 16 závodníky.

Přebor zahájila soutěž kategorie masters - veteránů. Zvítězil Jan Anger z Teplic před Jozefem Juríčkem z PSK Olymp Praha a třetím Jozefem Vybíralem z oddílu Sokol Jižní Svahy Zlín. Náš klub v této kategorii reprezentovali dva zástupci - Pavel Bačík a Emil Hlaváč. Bačík s 265 Sinc. body skončil na osmé pozici, Hlaváč se výkonem 241 Sinc. bodů umístil pouze o jednu příčku za svým týmovým kolegou. Závod pokračoval kategorií juniorů. Zde s přehledem, ač pouze s úspěšnými základními pokusy, zvítězil domácí závodník Petr Stránský s výkonem 326 Sinc. bodů. Stránský se pokoušel o překonání svého vlastního národního rekordu v trhu na 116 kg v hmotnostní kategorii do 69 kg, velmi nadějný pokus skončil však neúspěchem. Stříbro si do Sokolova odvezl Jiří Barnet s výkonem 320 Sinc. bodů. Se stoprocentní úspěšností pokusů dosáhl na nové osobní rekordy. Bronz bral Jakub Drnec z Chomutova.

Na kategorii juniorů navázala soutěž žáků, mezi nimiž neměl domácí oddíl žádného zástupce. V kategorii těsně zvítězil Marek Polhoš s 232 Sinc. body před druhým Dominikem Oračkem s 230 Sinc. body (oba Baník Sokolov).

Mezi juniorkami, které startovaly společně s kategorií žen, se v dobrém světle ukázala Nela Zachardová ze Startu a s novým osobním rekordem v nadhozu soupažném (76 kg) suverénně zvítězila. Stříbro brala za výkon 146 Sinc. bodů Michaela Malá z Teplic před bronzovou Lucií Balážovou z domácího klubu. Balážová utrhla 41 kg a nadhodila 58 kg (dvojboj 99 kg).

Soutěž žen ovládla Martina Dostálová z Bohemians Praha se 192 Sinc. body. Dostálová utrhla 71 kg a v nadhozu dokázala druhým pokusem dostat nad hlavu rovných 100 kg (dvojboj 171 kg)! O místo za ní se umístila Adéla Kolmanová, taktéž vzpěračka z Bohemians Praha, která výkonem 63 kg v trhu a 80 kg v nadhozu (dvojboj 143 kg) dosáhla na 187 Sinc. bodů. Bronz ze soutěže žen zůstal doma zásluhou Evy Starckové. Starcková zaznamenala pět platných pokusů! Utrhla 51 kg a nadhodila 63 kg (dvojboj 114 kg). Oproti jejím posledním závodům (25. února) dokázala snížit tělesnou hmotnost a přidat ke dvojboji 6 kg, tím i zlepšit výkon v Sinc. bodech o 9 bodů na hodnotu 176 bodů. Za zmínku nepochybně stojí výkon páté Michaely Prchalové z Baníku Meziboří, která se stoprocentním zápisem vytvořila národní rekordy ve věkové kategorii W2 a HK do 58 kg v trhu 53 kg, nadhozu 69 kg a ve dvojboji 117 a 122 kg!

Až ve večerních hodinách proběhla soutěž kategorie mužů. Celou soutěž ovládl David Mahovský z Olympu Praha s 331 Sinc. body. Na druhém místě skončil pouze s platnými základními pokusy Kamil Bečvář z Bohemians Praha s výkonem 326 Sinc. bodů. Bronzovou medaili si odvezl do Meziboří Michal Spilka díky 296 Sinc. bodům.

V hodnocení klubů obhájil domácí oddíl TJ Start Plzeň loňské prvenství před Bohemians Praha a VTŽ Chomutov.

Závod se nadmíru vydařil. Příjemně nás překvapila nečekaně velká závodnická účast, avšak jako pořadatelé jsme úspěšně zvládli i rekordní počet závodících. Jménem celého klubu bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu soutěže!