AKCE: Smart Whey protein 1+1
Nově v moderním sáčkovém balení!
Více zde.

Mistrovství ČR v bench-pressu dorostu, juniorů a masters 2017 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v bench-pressu dorostu, juniorů a masters 2017
- výsledky
V sobotu 4. března se sjeli do Jihlavy dorostenci, junioři a soutěžící v kategorii masters, aby se zúčastnili 13. Mistrovství České republiky v bench-pressu. K boji o tituly se sjelo 80 závodníků, kteří se představili v 11 věkových kategoriích, které byly dále rozděleny do kategorií váhových.

Pořadatelství se ujali členové místního oddílu Powerlifter Jihlava pod taktovkou Tomáše Šárika, což bylo zárukou perfektně připraveného mistrovství. Mikrofonu se po tom, co předvedl špičkový výkon u činky, ujal skvělý domácí závodník Rostislav Cejnek, který je jedním z nejlepších komentátorů v ČR. Delegátem byl jmenován nestárnoucí Ivan Karpíšek. Hlavním rozhodčím se stal Jan Šrámek a na pozicích postranních rozhodčích usedli Marek Pokorný a Milan Špingl. Ke svižnosti soutěže velkou měrou přispěli také Tomáš Poles a Martina Koutňáková, kteří zajistili kompletní výsledkový servis.

I v Jihlavě vytvořilo stejně jako na většině soutěží několik soutěžících nové národní rekordy. V kategorii juniorek do 52 kg se to podařilo talentované Ekaterině Antošové ze Sedlčan, která vytlačila činku s hmotností 70 kg. Další závodnice se představily v kategorii M1. Ve váhové kategorii do 57 kg to byla Eva Bánovská ze Zlína s výkonem 85 kg a v kategorii do 63 kg Marta Gregorová z Rakovníka, která pokořila činku s hmotností 80,5 kg. Další dva nové rekordy patří nestárnoucím mužům. Prvním je Antonín Soušek z Olomouce, ten ve věkové kategorii M4 (váhová do 83 kg) překonal činku vážící 130 kg. Posledním rekordmanem se v Jihlavě stal krnovský Rémy Krayzel, účastník kategorie M3, za výkon 192,5 kg.

Po vyhlašování vítězů podle váhových kategorií (výsledky jsme přinesli v minulých dnech) se podle získaných bodů Wilkse oceňovali i absolutní vítězové jednotlivých věkových kategorií.

V kategorii dorostenek se představily ve sloučené váhové kategorii tři závodnice. Vítězství si odvezla do Svitav Karolína Adamová s 90,80 body. Kategorie čtyř juniorek byla také sloučená a prvenství si vybojovala s 97,24 body Kristýna Obršlíková z TJ Sokola Rosice. Ženy mezi 40 - 49 lety (M1) přijely do Jihlavy tři. Mezi nimi zvítězila Eva Bánovská, reprezentující TJ Olympii Zlín, která si kromě nového rekordu připsala i 100,57 bodů Wilkse. V následující kategorii žen mezi 50 - 59 lety (M2) se představila Václava Zodererová z TJ Sokola Žižkov s 68,87 body. V poslední ženské kategorii M3 (60 - 69 let) byla také pouze jedna závodnice - Hanka Takáčová, soutěžící úspěšně za TJ Sokol Nymburk. Hana získala mezi ženami nejvíce bodů, a to 116,10.

V mužských kategoriích se přestavilo podstatně více soutěžících. V té nejmladší - v dorostu to bylo 15 závodníků, soutěžících ve čtyřech váhových a sloučených kategoriích. Zlato v absolutním pořadí získal Martin Prokop z Powerliftingu TJJM Chodov s 114,61 body Wilkse. Druhou příčku obsadil Daniel Křepelka ze Svitav se 101,39 body a třetím nejlepším dorostencem se stal Aleš Krušina ze Sedlčan s 99,02 body Wilkse.

Také ve čtyřech váhových a sloučených kategoriích bojovalo 13 juniorů. Prvenství s přehledem získal Robert Rajzl z TJ Olympie Zlín, který vybojoval 133,50 bodů. Stříbrnou pozici obsadil Patrik Janků z TJ Svitavy se 108,55 body a bronz na mistrovství patřil Vítu Okrouhlému z SK Sportingu Apis Praha, který za svůj výkon obdržel 107,43 bodů.

Nejobsazenější kategorií se stala kategorie M1 s 16 účastníky. Mezi nimi kraloval naprosto bezkonkurenčně Zbyněk Krejča z TJ Sokola Nymburk. Ten získal 174,18 bodů Wilkse a jako jediný předvedl divákům tlak s činkou vážící více než 300 kg. Jako jediný mu se 168,06 body konkuroval Jan Pinc z Powerliftingu TJJM Chodov, který se umístil na stříbrné příčce. Oba závodníci již ke třetím pokusům nenastoupili. Bronz vybojoval Martin Turek Z TJ Viktorie Bohumín, který všechny velmi napínal, protože jeho první dva pokusy byly neplatné. Teprve ten třetí, poslední, mu zajistil vítězství ve váhové kategorii do 93 kg. Získaných 139,78 bodů dosadilo tohoto závodníka na třetí příčku v absolutním pořadí.

V kategorii M2 se představilo 10 soutěžících ve třech váhových kategoriích. Zlato zůstalo doma zásluhou domácího Rostislava Cejnka, který za svůj výkon obdržel 138,14 bodů. Na druhé příčce se umístil Jiří Krčmář z TJ Nymburk se 133,54 body. Bronz tentokrát získal za 127,56 bodů Jiří Psota z KST Sportingu Apis Praha.

O jednoho závodníka více bylo v kategorii M3. Zde zvítězil Rémy Krayzel z TJ Lokomotivy Krnov. Ten si k novému rekordu připsal i 128,86 bodů Wilkse. Stříbrným se stal Bohumil Čmugr z TJ Sokola Nymburk se 109,43 body. Třetí místo vybojoval Jaroslav Fafejta z KST FC Příbram se 103,02 body.

Nejméně mužů bylo v kategorii M4. Mezi třemi závodníky zvítězil rekordman Antonín Soušek z Olomouce s 88,61 body.

Soutěž probíhala svižně a bez problémů zásluhou výsledkového servisu Toma Polese, Rosti Cejnka za mikrofonem, nakladačů a celého pořadatelského týmu pod vedením Tomáše Šárika. Velké poděkování patří i sponzorům, bez kterých se žádná soutěž neobejde. Těmi v Jihlavě byli město Jihlava, kraj Vysočina, ČSST a p. Fila Vision Nutrition.