Heroes Gate 18: Jaký byl večer bojových sportů?

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

V pátek 24. února se v Areně Sparta Podvinný mlýn konal večer bojových umění Heroes Gate 18. O této akci jsme Vás informovali v tomto článku, a dokonce jste měli možnost získat volné vstupenky.

Protože mám k bojovým uměním celkem blízko (léta kickboxu ve mně zanechala určitou náklonnost k těmto sportům), byla jsem nadšená, že se na zápasy také půjdu podívat. Přeci jen je to docela změna oproti kulturistickým soutěžím, kterých jsem se za poslední rok účastnila více. Napětí, odhodlání a zápasy, do kterých fighteři dávají úplně všechno, mají prostě jinou atmosféru. Až na Vás úplně přehodí tu touhu zvednout se, jít makat naplno a jet nadoraz. Nejvíce asi miluji to, jak fighteři bojují až do úplného vyčerpání, nebo také to, že se všechny výsledky zápasu mohou za vteřinu změnit kvůli jednomu KO. Zpět ale k pátečnímu večeru. Jak to celé probíhalo a jak jsem se bavila?

Celý večer Heroes Gate začínal již v 18 hodin, kdy startovaly první předzápasy. Byla jsem překvapená, že již u předzápasů byla plná skoro celá hala, což mi jen potvrdilo, že je o bojové sporty čím dál větší zájem. Celkově nakonec bylo třináct zápasů, i když to úplně nekoresponduje s původní fight kartou. Pět předzápasů a osm fightů, z toho dva poslední byly titulové.

Z předzápasů mi nejvíce zůstal v paměti poslední zápas Leoše Brichty a Danijela Bažanta, kdy Leoš zvítězil v prvním kole škrcením. Mám prostě ráda, když je zápas plný překvapení nebo má nějaký nečekaný zvrat. Přidávám i všechny výsledky ostatních předzápasů.

K1 do 60 kg: 3x 2 minuty - Denis Hnídek vs. David Kubát - vítěz: Kubát
K1 heavy weight: 3x 2 minuty - Milan Šafr vs. Miroslav Zavadil - vítěz: Šafr v 1. kole TKO
Box do 69 kg: Dominik Popelka vs. Kristián Cholínský - vítěz: Cholínský
K1: 3x 2 minuty - Vladimír "Písa" Písařík vs. Jan Štengl - vítěz: Písařík
MMA do 79 kg: 2x 3 minuty - Leoš Brichta vs. Danijel Bažant - vítěz: Brichta v 1. kole uškrcením

Dále již následovaly normální zápasy. Vždy mě na těchto večerech bojových sportů baví nástupy jednotlivých borců na zápas. Každý z nich má připravenou svoji nástupovou hudbu a spousta z nich si do hudby i tancuje a zahřívá se. Kolikrát se nestačím divit, jak nápadití umí při výběru hudby být. Občas je to super, člověka to zvedne ze židle, jindy je to stará vykopávka typu Karel Gott a je to tak trochu úsměvné při této příležitosti, ale pokaždé to má něco do sebe. Baví mě pozorovat, jak si jeden bojovník vytváří respekt tvrdou hudbou a nasazením arogantní pózy, zatímco jiný si ze sebe umí udělat srandu a na všechny se směje. U každého z nich je to určitá obrana a postoj, se kterým do zápasu přichází, a jak chce působit na svého protivníka. Je fajn, že je každý bojovník při tomto nástupu představen moderátorem, a tak divák ví, o koho se jedná a kolik zápasů má třeba za sebou. Co také obdivuji, je doprovod borce do ringu. Není nad to, když jdete do zápasu a máte za sebou svého trenéra a celý tým, který Vás podporuje.

Zápasy mě velmi bavily, mělo to spád, vše se mi zdálo dobře organizačně zmáknuté, takže nebyly žádné zbytečné prostoje či pauzy, což je vzhledem k nabitému programu docela potřeba.

Za nejzajímavější zápas večera považuji zápas Honzy Rudolfa proti Čedovi Pantičovi, kde v první části zápasu vedl zahraniční fighter, ale v půlce zápasu se vše otočilo a začalo vyrovnávat. Nakonec byly body na konci třetího kola pro oba borce vyrovnané, a tak nezbývalo než dát další extra kolo. V tomto kole se již ukázalo, kdo má být vítězem. Rudy jednoznačně zvítězil nad svým soupeřem, a to zřejmě zejména kvůli jeho silné fyzičce, která ho na rozdíl od soupeře podržela. Celkově to ale byl krásný zápas plný hezkých výměn, který byl napínavý až do konce.

Dále jsem si velmi užila titulový zápas v těžké váze, kde se utkal Daniel Škvor s Davidem Vinšem. Oba jsou nastupující hvězdy české těžké váhy, oba byli skvěle připraveni, a tak byly jejich šance relativně vyrovnané. Očekávalo se, že budou rozhodovat maličkosti. A taky tomu tak nakonec bylo, protože po třetím kole následovalo opět jedno extra navíc. V tom zvítězil Daniel Škvor a stal se tak novým českým šampiónem WAKO Pro.

Ač bych měla být nestranná, fandila jsem Danovi, protože k němu občas chodím na trénink. Byla zvědavá, jak se mu ve fightu povede, a nezklamal. Jinak se můžete těšit na video z tréninku s Danem, které jsme pro Vás v Ronnie.cz natáčeli ještě před titulovým zápasem. Bude online již tento týden!

V hlavním zápase večera se pak utkal domácí Michal Krčmář ve fightu na pět kol proti skvělému srbskému fighterovi Nikolovi Cimešovi. Štěstí a připravenost se českého fightera Michala Krčmáře držely, a tak vybojoval vítězství. Titul WAKO Pro do 70 kg zůstal doma.

Výsledky zápasů

Muay thai do 67 kg: 5x 2 minuty - Jiří Páv vs. Martin Kufner - vítěz: Páv
K1: 3x 3 minuty - Jan Rudolf vs. Čedo Pantič - vítěz: po extra kole Rudolf
Muay thai: 3x 5 minut - Matouš Kohout vs. Kiryl Marchanka - vítěz: Kohout po 3. kole vzdáním soupeře
MMA do 77kg: 3x 5 minut - David Kozma vs. Lovro Vrkič - vítěz: Kozma v 1. kole TKO
Muay thai do 71 kg: 3x 3 minuty - Vladimír Říha vs. Dmitri Filippov - vítěz: Filippov
Muay thai do 98 kg: 3x 5 minut - Eldar "Yakuza" Rafigaev vs. Ivan Vitasovič - vítěz: TKO Vitasovič
K1 WAKO Pro title fight heavy weight: 3x 3 minuty - Daniel Škvor vs. David Vinš - vítěz: Škvor
K1 WAKO Pro title fight do 69 kg: 5x 3 minuty - Michal Krčmář vs. Nikola Cimeša - vítěz: Krčmář

Za mě to byla celkově moc povedená akce a doufám, že se příště půjdu podívat zase.