Reklama:

Mistrovství Evropy silných žen 2016 ovládla Jana Vašková!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Součástí multisportovní akce Sportfestival Slovakia 2016 bylo už třetím rokem Mistrovství Evropy silných žen. Tento šampionát organizuje Slovenská asociace silných žen a zakladateli jsou Milan Gabrhel a Pavol Guga. Nepříznivé počasí a zdravotní komplikace způsobily, že z původně deseti pozvaných závodnic dorazily jen čtyři.

To ale nezabránilo startu závodu, kde se o titul pobilo kvarteto silaček. Aktuální mistryně Slovenska Jana Vašková, reprezentantka Maďarska ve vzpírání Krisztina Magát, nejsilnější žena Polska Karolina Koszela a Mária Kubičková, mistryně Švýcarska, která má navíc bronz z mistrovství Slovenska. Na hladký průběh akce dohlížela rodina Golierových, která se důkladně postarala o potřebné náležitosti. Moderovala Janka Kordiaková.

Úvod patřil netradičně tahové disciplíně. Mrtvé tahy s pneumatikou na konstrukci zatížené závažím důkladně prověřily sílu zad. Nejvíce opakování zvládla Vašková - neuvěřitelných 13. Za ní skončila Koszela (4), třetí místo si připsala Magát (1). Majka bohužel nezvládla ani jedno opakování a úvod jí tak nepřinesl ani bod.

Následoval test ramen a tricepsů. Horizontální rameno se závažím na konstrukci museli závodnice vyrážet do propnutých loktů. Opět 13 opakování předvedla Vašková, která tak potvrdila úlohu favoritky závodů. Stříbro vybojovala se 3 pokusy Magát. Bez bodu tentokrát zůstalo duo Koszela - Kubičková. Naše závodnice tak měla po dvou zbabraných disciplínách co dohánět. Zadařilo se jí na kombinaci nošení kufrů a vyložení koule. Skončila druhá za Vaškovou a první tři body jí určitě pomohly ke zlepšení nálady. První místo zůstalo neohroženo, ve zbývajících dvou testech síly se rozhodovalo o zbývajících medailových pozicích.

Převracení 300kg pneumatiky bylo jako předposlední v pořadí. Jako nůž máslem procházela Vašková, která jako jediná zvládla dvě opakování. Jednu otočku zvládla Kubičková. Tím, že zbývající dvě závodnice nezvládly ani jedno opakování, zůstalo všechno otevřené.

O rozdání medailí rozhodlo tahání automobilu na vzdálenost 10 metrů. Vítězkou se stala bezkonkurenčně Jana Vašková. Zvítězila ve čtyřech z pěti testů síly a shrábnula tak titul nejsilnější ženy střední Evropy. Výkonný výbor už pečlivě připravuje přihlášku na akci Europe Strongwoman a World Strongwoman Championship.

Vítězstvím v disciplíně tahání auta si skvělé druhé místo připsala Majka Kubičková. Závěr sezóny jí tak vyšel na výbornou a do nové bude vstupovat s titulem vicemistryně střední Evropy. Bronzová skončila Karolina Koszela z Polska, kterou na Slovensku velmi dobře známe z účinkování na předešlých ročnících festivalu, stejně jako z letošního otevřeného Mistrovství Slovenska silných žen.

Děkujeme všem partnerům akce, hlavně společnostem Stafis, AutoMP, Bytas a Unipid, všem pomocníkům a každému, kdo napomohl ke zdárnému průběhu akce.


Mistrovství Evropy silných žen 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1.Jana Vašková19
2.Mária Kubičková9
3.Karolina Koszela8
4.Krisztina Magát 7Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 42 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra