Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 1. února 2014 proběhlo ve zbýšovském Hornickém domě 22. mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen, jehož výsledky jsme Vám již přinesli v tomto článku. Pro dorostence a juniory, kteří nemají splněnou danou výkonnostní třídu, byla tato soutěž povinná jako nominace na mistrovství ČR dorostu a juniorů. Pro účastníky mužských kategorií byl tento závod nominací na mistrovství Moravy, které proběhne 1. března ve Vítkovicích.

Soutěže se zúčastnily 4 ženy, z nichž byly 2 dorostenky, které se představily ve váhové kategorii do 63 kg. Zlato získala Kristýna Obršlíková, závodící za Sokol Rosice. V kategorii do 72 kg zvítězila juniorka Helena Nucová ze Sokola Pohořelice.

V šesti váhových kategoriích se 21 mužů utkalo o tituly mistrů jižní Moravy. V té nejnižší, do 66 kg, byl sám Jan Mráz ze Sokola Lanžhot. Následující kategorie do 74 kg byla zcela v režii závodníků z Vranovic a zvítězil v ní Jan Bohunický. V kategorii do 83 kg byl opět jeden soutěžící, a to Ivo Brázda z Rosic. Kategorie do 93 kg měla 5 účastníků. Zcela s přehledem v ní zvítězil rosický Václav Patočka, který se zároveň stal absolutním vítězem celé soutěže. Jeho oddílový kolega Petr Foral si odnesl zlato v kategorii do 105 kg. Ta byla nejpočetnější a nejvíce vyrovnaná. Rozdíl v celkovém výkonu mezi čtyřmi závodníky na 2. až 5. místě byl pouhých 10 kg. Prvenství v poslední váhové kategorii, do 120 kg, putovalo zásluhou Petra Sadovského do Lanžhota.

Soutěž proběhla bez potíží, svižně a v domácím duchu. Velký díl na tom mají i delegát a hlasatel soutěže, pan Karpíšek s Petrem Nepomuckým, který zde tradičně zajišťuje výsledkový servis. Poděkování patří i nakladačům, kteří podali bezchybný výkon a zabránili nejednomu úrazu. Na regulérnost dohlíželi kromě pana Karpíška i rozhodčí v čele se Zdeňkem Zvoničem. Na pozici postranních rozhodčích se představili Jaroslav Doleček a Radek Giebl.

Velký dík patří tradičně i sponzorům. Na této soutěži se podíleli: ČSST, pan Jan Filo - Vision Nutrition a město Zbýšov.

Václav Patočka

Jak jsem se již zmínila, absolutním vítězem mistrovství se stal Václav Patočka ze Sokola Rosice. Poprosila jsem ho o krátký rozhovor.

Jak se ti dnes závodilo?

V pohodě, ve Zbýšově perfektně zorganizované závody, jako ostatně vždy. Jinak pro OST Zbýšov klobouk dolů - během měsíce udělat troje závody!

Jak hodnotíš svůj výkon?

Na závody jsem si šel z tréninku vyzkoušet, co dám. Tak dobré, až na dřep - třetí pokus 2:1 ne, malá hloubka. Síla byla, ale ta hlava... Snad příště.

S kým, jak a jak často trénuješ?

Cvičím se svým sparingem a trenérem Petrem Lahodou 3x týdně. Petr mi naordinoval trénink podle ruského vzoru a vypadá to, že funguje. Dál s námi cvičí Petr Foral, který zvítězil v kategorii do 105 kg.

Jaké máš další plány? Třeba soutěže RAW?

Pojedu se podívat na mistrovství Moravy do Vítkovic, a když to půjde, tak i na mistrovství ČR. Můj názor na soutěže RAW? Sedí mi závodit v dresech, mám strach ze zranění, v dresu jsem si jistější, nebolí mne záda, ramena. Když trénuju těžce RAW, mám s tím problém.

Co výživa?

Myslím, že klasika. Spousta masa, sním denně minimálně tři čtvrtě kila a týdně aspoň 30 vajec. Před a po tréninku dávám BCAA. A v sezóně kreatin, protein, něco na klouby. Teď máme nového sponzora, All Nutrition, který má nový anabolizér, tak to půjde samo. Jo a pivo, bez toho to nejde. Denně aspoň jedno nebo dvě. Vitamín B je potřeba.

Chceš závěrem někomu poděkovat?

Ano, hlavně mojí ženě Petře, bez tolerantní manželky by to nešlo. Dále trenéru Petrovi a sparingovi Forestovi, bez nich bych toho moc nenacvičil, dál chlapům z oddílu Sokol Rosice. Městu Rosice, že náš oddíl nějakou tou korunou taky zadotuje. A našemu fanklubu za podporu a fandění.

Děkuji za rozhovor, gratuluji ke skvělému výsledku na soutěži a přeji ti hodně úspěchů i na dalších soutěžích.