Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Mikulášský mrtvý tah 2013
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Radovan Kaděra] V sobotu 14. prosince se v Břeclavi, v budově ZŠ Kupkova, konal pátý ročník mezinárodní a již tradiční soutěže domácího oddílu silového trojboje Power Břeclav "Mikulášský mrtvý tah". Soutěže se letos účastnilo 31 soutěžících z České a Slovenské republiky. Proti minulým ročníkům se tedy soutěžících sešlo o něco méně, přesto se nám předvedla spousta skvělých závodníků, kteří podali velmi hezké výkony. Nejdůležitější však bylo to, že halu ovládala velmi přátelská atmosféra, která spojovala naprosto všechny závodníky. "Snažíme se pro soutěžící vytvořit příjemnou atmosféru, protože toho stresu a rivality je na závodech přes rok dost a dost. Nejdůležitější je tedy spokojenost soutěžících. Přestože se jedná o odpočinkový závod bez nějakých velkých bojů o tituly, tak se zde ale daří každoročně zdolávat spoustu nových osobních rekordů. Já si myslím, že to je možná právě proto, že závodníci vypustí ten stres a taky se již pomalu těší na vánoční cukroví a odpočinek po sezóně," dodává k tomu s úsměvem spokojený ředitel soutěže a vedoucí domácího oddílu Radovan Kaděra. Hlavní rozhodčí Michal Puzrla, který rozhodoval letos tuto soutěž již podruhé, taky připustil, že přeci jen na soutěžící není tolik přísný, jako bývají rozhodčí na velkých závodech. Pátý ročník závodu se tedy velmi vydařil.

Po zaevidování a zvážení soutěž otevřela trojice našich krásných žen. Slovenská reprezentantka Daniela Obšasníková si zvedla osobní rekord a brala za něj bronz. Stříbro získala Hana Homolková a zlatá skončila Michaela Schneidrová, která sice zatáhla o 2,5 kg méně než Hanka, ale byla o 5 kg lehčí, a tak po přepočtu na body tuto kategorii vyhrála. V následující kategorii dorostenců se na čtvrté pozici umístil Vlastimil Šafařík se 160 kg na čince. Tomáš Osička z oddílu Junggym vybojoval za 140 kg bronz a Daniel Mihály bral za 180 kg stříbrnou medaili. Kategorii dorostenců s přehledem a velkým náskokem nakonec vyhrál Petr Jašíček za velmi hezkých 237,5 kg. Junioři se rovněž k čince nebáli postavit a nešli pod 200kg hranici. Rovných 200 kg zvedl Miroslav Rozehnal a skončil na šesté pozici. Pátý byl Dominik Eichler za 205 kg a na čtvrtém místě se umístil Zdeněk Holkovič za 225 kg, 230 kg zdolal a bronz získal Vít Sítek. Krásných 250 kg a nový osobní rekord si zapsal Tomáš "Tatrman" Závodský, který si domů odnesl stříbro. S velkým náskokem nakonec zvítězil Martin Hrabec za 270 kg, což je v juniorech moc pěkné. Poslední v první fázi závodu soutěžili veteráni. Václav Zajdák zvedl 140 kg, a i když skončil pátý, jeho výkon je neskutečný, jelikož se řadí dávno mezi sedmdesátníky. Ukázal, že i v tomto věku se dají zvedat činky, a měl velkou podporu přihlížejících. Čtvrtý skončil za 220 kg Bronislav Osička. Bronz měl po soutěži na krku Michal Mihály, který zatáhl solidních 230 kg. Mezi stálice soutěže se řadí František Vincourek, který letos potáhl 245 kg a získal stříbro. Zlato nakonec vybojoval Václav Mareš za nádherných 285 kg.

Po pauze se v druhé půli soutěže bojovalo v mužských kategoriích, kde se již výsledky nepřepočítávaly jako v předchozích kategoriích, ale jelo se klasicky na hmotnost činky. Vyšší bere. Totálně narvaná devadesátka potvrdila připravenost soutěžících. Na osmé pozici skončil Roman Bartoš se 170 kg, kterého o 5 kg přetáhl Petr Harth. Následovala smršť pokusů přes 200 kg. Za 205 kg bral šesté místo Robin Oswald a páté místo slovenský reprezentant Michal Maco, který zdolal 215 kg. Čtvrtý skončil Vojtěch Fric za 222,5 kg a bronz tak vybojoval za 227,5 kg Martin Urban, rovněž slovenský reprezentant. Velmi hezkých 250 kg potáhl Zbyněk Ščuglík, který si za ně odvážel stříbro, a zlato tak nakonec s velkým náskokem získal Vladimír Tuček, který velmi lehce potáhl neskutečných 280 kg. V kategorii mužů do 110 kg padaly už tak hezké váhy, že atmosféra v hale doslova zhoustla. Ani 250 kg Igora Aufrichta totiž nestačilo na medailovou pozici a Igor tak zůstal na čtvrtém místě. Bronzová medaile nakonec připadla Miroslavu Bartošovi za 270 kg. Stříbro pak doslova a do písmene vybojoval Marek Ruska, který platným pokusem na 290 kg vyrovnal svůj osobní rekord, a kategorii vyhrál Petr Folprecht, který zdolal fantastických 330 kg. V kategorii mužů nad 110 kg se o nový osobní rekord 250 kg pokusil Martin Malínek, bohužel zatím činku nezdolal, a tak zůstal na pěkné 235kg hranici z předchozích pokusů, která mu ovšem stačila na zlato. Absolutním vítězem tohoto ročníku soutěže se stal Petr Folprecht.