Mistrovství Evropy masters
ve vzpírání 2013 - výsledky
a komentář

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

V termínu od 18. do 25. května proběhlo na pobřeží Turecka Mistrovství Evropy masters ve vzpírání 2013. Soutěž každoročně přiláká některé české veterány. Přestože je to destinace celkem vzdálená, tak si do slunného Turecka našlo cestu několik našich vzpěračů. A výprava to byla vskutku úspěšná!

Ve věkové kategorii 75 až 79 let vzpíral v hmotnostní kategorii do 77 kg Miloslav Glíž, který se účastnil také nedávného republikového mistrovství masters v Teplicích. Pan Glíž musel podstoupit tvrdý boj o titul mistra Evropy s Bulharem Kroumem. Po trhu vedl o 4 kg, poté co zvládl 55 kg. V nadhozu ovšem s Bulharem prohrál, ale jen o 3 kg, takže díky zvládnutým 68 kg v nadhozu je titul v rukou českého vzpěrače. Velká gratulace míří k panu Glížovi i od nás.

Ve stejné věkové kategorii soutěžil další český zástupce. Karel Vojvodík měl ve své kategorii šest soupeřů, což je na masters v této věkové skupině velmi početná konkurence. Karel Vojvodík nakonec v trhu zůstal na základu 60 kg, když dvakrát nezvládl 65 kg. I tak vedl po trhu o 1 kg před Norem Nystromem. Norský vzpěrač nakonec zvládl v nadhozu 80 kg, což bylo o 10 kg více, než zvládl český zástupce. Do rukou českého vzpěrače se nakonec dostalo stříbro.

V další věkové kategorii, tentokrát od 70 do 74 let, měla naše země dalšího zástupce. Pavel Klátil v kategorii do 77 kg nakonec získal bronz za 58 kg v trhu a za 72 kg v nadhozu. Pavel Klátil nakonec prohrál s Rusem Didenkem o 8 kg.

Poslední český zástupce vzpíral ve věkové kategorii od 65 do 69 let. Anton Magdolen startoval v hmotnostní kategorii do 105 kg a stal se suverénním mistrem Evropy pro rok 2013. V trhu skončil na základním pokusu na 90 kg. Přesto vedl o 13 kg. V nadhozu pak pečetil svůj výkon na 115 kg a vyhrál tak o 28 kg ve dvojboji před Norem Nystromem.

Na závěr musíme připojit gratulaci všem našim veteránům, kteří jeli reprezentovat naši republiku do vzdáleného Turecka a navíc získali pěkný počet medailí.

Níže Vám přinášíme výsledky těch kategorií, ve kterých zápolili právě naši úspěšní reprezentanti.