Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 16. února 2013 se konal v jihomoravském Zbýšově 9. ročník Mistrovství České republiky v bench-pressu dorostu, juniorů a masters. Soutěž byla zároveň i nominačním závodem na mistrovství Evropy. Klání zde tradičně proběhlo pod vedením mým, mých oddílových kolegů i rodiny. Pokud mohu posoudit, atmosféra zde byla opět velmi přátelská, domácí, což ovšem nezabránilo tomu, aby zde nebylo pokořeno několik rekordů v rámci České republiky a aby většina účastníků nepodala špičkové výkony odpovídající této významné akci.
Klání se účastnilo 85 závodníků, z nichž bylo 14 žen a dívek. Ty se představily ve čtyřech věkových sloučených kategoriích: dorostenky, juniorky, masters 1 a masters 2.
Dorostenci se utkali v jedné, také sloučené kategorii. Junioři měli 5 váhových kategorií, muži M1 bojovali ve čtyřech sloučených váhových kategoriích. Muži M2 měli sloučené váhové kategorie do 93 kg a nad 93 kg. Poslední věková kategorie mužů M3 se rozdělila do tří sloučených váhových kategorií.
K radosti všech přítomných se v průběhu mistrovství dostavil i předseda ČSST Miroslav Vacek, který osobně vyhlásil nejlepší závodníky daných věkových kategorií za rok 2012 a předal jim ocenění.
Reportáž a fotogalerii přineseme v následujících dnech.
Dorostenky sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Tereza Bečvaříková |
1995 |
SK Olymp Fitness N. Bor |
62,4 |
85,0 |
90,0 |
95,0 |
90,0 |
97,36 |
2. |
Barbora Jalová |
1995 |
Royal Arena Ivančice |
52,0 |
37,5 |
40,0 |
42,5 |
42,5 |
52,98 |
Juniorky sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Martina Koutňáková |
1990 |
TJ Sokol Pohořelice |
72,7 |
100,0 |
105,0 |
111,0 |
111,0 |
107,65 |
2. |
Kateřina Hyblerová |
1991 |
Sokol Nymburk |
55,9 |
60,0 |
65,0 |
65,0 |
60,0 |
70,70 |
3. |
Barbora Šťastná |
1993 |
SK Zlobr Sedlčany |
64,7 |
60,0 |
67,5 |
67,5 |
60,0 |
63,16 |
4. |
Kristýna Trexlerová |
1991 |
TJ Viktoria Bohumín |
58,3 |
45,0 |
52,5 |
57,5 |
45,0 |
51,30 |
Ženy M1 - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Klára Bártková |
1970 |
SK Olymp Fitness N. Bor |
95,5 |
90,0 |
90,0 |
95,0 |
90,0 |
76,04 |
2. |
Mašková Jitka |
1968 |
TJ Sokol Lanžhot |
68,3 |
60,0 |
65,0 |
65,0 |
65,0 |
65,79 |
3. |
Gregušová Marie |
1964 |
TJ Lokomotiva Krnov |
57,5 |
52,5 |
55,0 |
57,5 |
55,0 |
63,39 |
- |
Joklíková Dana |
1969 |
Kult. a bodyf. Lanškroun |
57,7 |
47,5 |
52,5 |
52,5 |
0,0 |
0,00 |
Ženy M2 - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Hana Takáčová |
1954 |
Sokol Nymburk |
85,0 |
125,0 |
130,0 |
137,5 |
137,5 |
121,91 |
2. |
Adina Hyková |
1943 |
TJ Spartak Chodov |
62,5 |
70,0 |
72,5 |
77,5 |
77,5 |
83,74 |
3. |
Darja Šlapanská |
1962 |
Royal Arena Ivančice |
69,4 |
70,0 |
75,0 |
80,0 |
80,0 |
80,06 |
4. |
Hana Štěchová |
1961 |
TJ Spartak Pelhřimov |
55,3 |
60,0 |
62,5 |
66,0 |
62,5 |
74,27 |
Dorostenci - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Jindřich Škubal |
1995 |
TJ Sokol Vejprnice |
77,2 |
127,5 |
135,0 |
140,0 |
135,0 |
94,32 |
2. |
Petr Šubrt |
1995 |
KST Kuřim |
96,4 |
145,0 |
150,0 |
155,0 |
150,0 |
92,70 |
3. |
Jan Javorský |
1995 |
Sokol Domažlice |
71,6 |
115,0 |
120,0 |
125,0 |
120,0 |
88,40 |
4. |
Libor Mikš |
1996 |
Colbert club Vítkovice |
72,2 |
120,0 |
120,0 |
130,0 |
120,0 |
87,86 |
5. |
Jan Kotous |
1996 |
Powerlifting Klatovy |
73,2 |
105,0 |
105,0 |
110,0 |
105,0 |
76,11 |
6. |
Petr Kovářík |
1995 |
TJ Spartak Chodov |
69,1 |
100,0 |
120,0 |
120,0 |
100,0 |
75,69 |
Junioři do 66 kg
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Tomáš Juříček |
1992 |
TJ Lokomotiva Krnov |
64,8 |
132,5 |
142,5 |
145,0 |
145,0 |
115,61 |
2. |
Jan More |
1993 |
Powerlifting Klatovy |
64,7 |
125,0 |
135,0 |
142,5 |
135,0 |
107,77 |
3. |
Petr Breuer |
1994 |
SK Olymp Fitness N. Bor |
65,2 |
110,0 |
120,0 |
125,0 |
125,0 |
99,15 |
Junioři do 74 kg
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Ondřej Gyömber |
1990 |
SK Zlobr Sedlčany |
72,7 |
162,5 |
170,0 |
170,0 |
162,5 |
118,38 |
2. |
Pavel Surý |
1993 |
TJ Kulturis. Ústí n. Orlicí |
73,7 |
137,5 |
142,5 |
142,5 |
142,5 |
102,80 |
3. |
Marek Jelínek |
1990 |
SK Olymp Fitness N. Bor |
71,3 |
180,0 |
185,0 |
200,0 |
0,0 |
0,00 |
Junioři do 83 kg
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Tadeáš Kronovetr |
1993 |
KST Jihlava |
82,3 |
165,0 |
175,0 |
185,0 |
175,0 |
117,41 |
2. |
Lukáš Kohout |
1992 |
TJ Sokol Vejprnice |
82,6 |
152,5 |
162,5 |
170,0 |
162,5 |
108,78 |
3. |
Marcel Murárik |
1992 |
SKST Litvínov |
83,0 |
150,0 |
160,0 |
170,0 |
160,0 |
106,80 |
4. |
Lukáš Tomčák |
1991 |
TJ Lokomotiva Krnov |
76,2 |
122,5 |
140,0 |
- |
140,0 |
98,67 |
Junioři do 105 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Tomáš Novák |
1990 |
Sporting APIS Praha |
103,4 |
202,5 |
207,5 |
210,0 |
210,0 |
126,19 |
2. |
Jan Paukner |
1993 |
SK Zlobr Sedlčany |
99,2 |
175,0 |
182,5 |
190,0 |
182,5 |
111,43 |
3. |
Tomáš Turek |
1994 |
TJ Viktoria Bohumín |
93,0 |
147,5 |
152,5 |
155,0 |
155,0 |
97,37 |
4. |
Lukáš Tesař |
1992 |
SK Powerbulls Třeboň |
89,3 |
140,0 |
145,0 |
150,0 |
145,0 |
92,95 |
5. |
Petr Buchtík |
1991 |
TJ Lokomotiva Krnov |
87,1 |
135,0 |
142,5 |
147,5 |
142,5 |
92,55 |
Junioři nad 105 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Petr Toman |
1990 |
SK Zlobr Sedlčany |
125,4 |
257,5 |
262,5 |
270,0 |
262,5 |
149,49 |
2. |
Filip Sobotka |
1993 |
KST Jihlava |
106,3 |
200,0 |
210,0 |
217,5 |
217,5 |
129,41 |
3. |
Martin Kozák |
1990 |
Sokol
Nymburk 113,4 |
190,0 |
200,0 |
207,5 |
207,5 |
121,03 |
|
4. |
Tomáš Pilík |
1990 |
SK Zlobr Sedlčany |
116,7 |
205,0 |
205,0 |
215,0 |
205,0 |
118,65 |
5. |
Pavel Uher |
1994 |
KST Kuřim |
120,0 |
170,0 |
175,0 |
175,0 |
175,0 |
100,61 |
Muži M1 do 83 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Vladimír Nebola |
1970 |
TJ Spartak Letohrad |
82,8 |
200,0 |
205,0 |
208,0 |
205,0 |
137,04 |
2. |
Martin Turek |
1972 |
TJ Viktoria Bohumín |
81,3 |
197,5 |
208,0 |
208,0 |
197,5 |
133,49 |
3. |
Martin Dolejš |
1970 |
TJ Sokol Vejprnice |
71,3 |
125,0 |
142,5 |
147,5 |
147,5 |
109,00 |
4. |
Bronislav Tvrdoň |
1971 |
TJ Sokol Pohořelice |
58,6 |
115,0 |
120,0 |
125,0 |
120,0 |
104,60 |
Muži M1 do 93 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Aleš Spiewok |
1967 |
TJ Viktoria Bohumín |
91,1 |
167,5 |
170,0 |
170,0 |
167,5 |
106,28 |
2. |
Milan Greguš |
1968 |
TJ Lokomotiva Krnov |
92,7 |
155,0 |
- |
- |
155,0 |
97,53 |
3. |
Jiří Lukš |
1971 |
TJ Sokol Jemnice |
90,8 |
135,0 |
145,0 |
147,5 |
145,0 |
92,16 |
4. |
Jaroslav Klabal |
- |
TJ Olympia Zlín |
92,5 |
130,0 |
137,5 |
140,0 |
130,0 |
81,87 |
Muži M1 do 105 kg
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Richard Kobr |
1969 |
Sporting APIS Praha |
99,2 |
240,0 |
250,0 |
250,0 |
250,0 |
152,65 |
2. |
Jiří Zahraj |
1968 |
Colbert club Vítkovice |
103,0 |
220,0 |
230,0 |
240,0 |
230,0 |
138,39 |
3. |
František Stříska |
1971 |
Sokol Nymburk |
105,0 |
170,0 |
180,0 |
180,0 |
170,0 |
101,59 |
- |
Ivo Jurman |
1969 |
TJ Sokol Rosice |
102,6 |
155,0 |
155,0 |
155,0 |
0,0 |
0,00 |
Muži M1 nad 105 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Jaroslav Šoukal |
1972 |
TJ Sokol Vejprnice |
149,5 |
260,0 |
270,0 |
277,5 |
277,5 |
153,62 |
2. |
Petr Lahoda |
1970 |
TJ Sokol Rosice |
114,2 |
230,0 |
250,0 |
256,0 |
256,0 |
149,02 |
3. |
Roman Svoboda |
1973 |
TJ Spartak Pelhřimov |
110,4 |
200,0 |
205,0 |
210,0 |
210,0 |
123,44 |
4. |
Jiří Lacina |
1969 |
LKM Plzeň |
113,5 |
200,0 |
205,0 |
205,0 |
205,0 |
119,54 |
- |
Jiří Doležal |
1973 |
Sokol Klatovy |
115,2 |
225,0 |
230,0 |
232,5 |
0,0 |
0,00 |
Muži M2 do 93 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Miroslav Paukert |
1963 |
Powerlifting Klatovy |
91,1 |
210,0 |
222,5 |
222,5 |
210,0 |
133,25 |
2. |
Rémy Krayzel |
1955 |
TJ Lokomotiva Krnov |
80,8 |
150,0 |
160,0 |
- |
160,0 |
108,56 |
3. |
Jiří Psota |
1962 |
Sporting APIS Praha |
91,8 |
170,0 |
177,5 |
180,0 |
170,0 |
107,46 |
4. |
František Michalczyk |
1954 |
Colbert club Vítkovice |
79,8 |
120,0 |
125,0 |
130,0 |
130,0 |
88,89 |
5. |
Jaroslav Hodík |
1958 |
TJ Spartak Chodov |
83,3 |
125,0 |
130,0 |
135,0 |
130,0 |
86,59 |
6. |
Josef Moštěk |
1955 |
Sokol Přibyslav |
73,9 |
102,5 |
105,0 |
107,5 |
107,5 |
77,40 |
7. |
Ladislav Thun |
1956 |
Kult. a bodyf. Lanškroun |
91,7 |
115,0 |
120,0 |
127,5 |
120,0 |
75,90 |
8. |
Luboš Urbánek |
1954 |
TJ Sokol Jemnice |
81,3 |
110,0 |
115,0 |
115,0 |
110,0 |
74,35 |
Muži M2 nad 93 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Jiří Krčmář |
1962 |
TJ Autoškoda Ml. Bol. |
116,2 |
215,0 |
225,0 |
232,5 |
232,5 |
134,73 |
2. |
Rostislav Cejnek |
1962 |
KST Jihlava |
101,2 |
205,0 |
210,0 |
215,0 |
215,0 |
130,23 |
3. |
Michal Sekot |
1961 |
LKM Plzeň |
94,0 |
180,0 |
190,0 |
195,0 |
190,0 |
118,75 |
4. |
Vladimír Kliment |
1960 |
Fitness Gym Olomouc |
124,6 |
170,0 |
180,0 |
180,0 |
170,0 |
96,93 |
5. |
Milan Mrázek |
1958 |
TJ Sokol Lanžhot |
135,2 |
145,0 |
155,0 |
- |
155,0 |
87,08 |
6. |
Petr Zamazal |
1956 |
SKST Litvínov |
98,7 |
122,5 |
130,0 |
135,0 |
135,0 |
82,59 |
Muži M3 do 93 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Josef Ptáček |
1953 |
TJ Spartak Pelhřimov |
92,0 |
167,5 |
177,5 |
185,0 |
167,5 |
105,78 |
2. |
Jiří Horník |
1948 |
PWL Horník Vejprnice |
93,0 |
150,0 |
160,0 |
170,0 |
160,0 |
100,51 |
3. |
Václav Burda |
1946 |
TJ Lokomtiva Krnov |
69,3 |
115,0 |
120,0 |
120,0 |
120,0 |
90,62 |
4. |
Janis Kenis |
1947 |
TJ Lokomotiva Krnov |
56,4 |
75,0 |
80,0 |
82,5 |
82,5 |
74,59 |
- |
Antonín Soušek |
1946 |
Fitness Gym Olomouc |
80,2 |
137,5 |
137,5 |
155,0 |
0,0 |
0,00 |
Muži M3 do 105 kg
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Jiří Krištofík |
1951 |
Colbert club Vítkovice |
102,8 |
130,0 |
137,5 |
142,5 |
142,5 |
85,80 |
2. |
Milan Ďuriš |
1951 |
Sokol Bonart Modřice |
100,5 |
140,0 |
145,0 |
145,0 |
140,0 |
85,04 |
3. |
Václav Primus |
1948 |
TJ Spartak Pelhřimov |
101,6 |
120,0 |
125,0 |
127,5 |
125,0 |
75,60 |
4. |
Alexandr Kolář |
1943 |
Colbert club Vítkovice |
1943 |
115,0 |
120,0 |
125,0 |
120,0 |
71,71 |
5. |
František Hromas |
1947 |
TJ Spartak Pelhřimov |
1947 |
110,0 |
112,5 |
- |
112,5 |
69,01 |
Muži M3 nad 105 kg - sloučená
p. |
jméno |
nar. |
oddíl |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Antonín Šota |
1952 |
Sokol Klatovy |
125,5 |
190,0 |
195,0 |
200,0 |
195,0 |
111,03 |
2. |
Josef Duna |
1950 |
TJ Sokol Vejprnice |
109,8 |
175,0 |
182,5 |
185,0 |
175,0 |
103,04 |
3. |
Ivan Veselý |
1949 |
TJ Kralupy |
118,8 |
125,0 |
160,0 |
160,0 |
125,0 |
72,4 |
Související články: Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování. Zobrazit všechny příspěvky
|