Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Šumavský strongman 2012
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Čtvrté kolo Českého poháru strongmanů se v sobotu 7. 7. 2012 uskutečnilo u sušické základní školy. Skupinu stálých závodníků doplnilo několik nováčků, a tak celkový počet startujících byl 15. Nechyběl oblíbený moderátor Leoš Kubeš a postu rozhodčího se ujal již profesionální silák František Bauer. Počasí se nakonec těsně před kláním umoudřilo a dorazilo i početné publikum, které, na rozdíl od některých předchozích klání, závodníky hojně povzbuzovalo.

Log Lift

Není neobvyklé, že každý závod začíná minimálně jednou tlakovou disciplínou. V tlaku klády učinila řada závodníků velké pokroky a u velké části z nich se skutečně jednalo o téměř čistý tlak. Největší počet opakování se podařilo provést Pavlu Zadražilovi, který přes zimu přibral pěknou porci svalové hmoty právě na ramenou a hrudníku a jeho silový výkon tomu odpovídal - 9 opakování se 110 kg. Hned za ním se usadila dokonce čtveřice závodníků (Chuchel, Oberlander, Vytiska, Dejmal), kteří provedli solidních sedm výtlaků klády nad hlavu v limitu 60 s.

Farmer's Walk

V druhé disciplíně se jednalo o desetinky vteřiny, protože se 120 kg v každé ruce na 40 m to byl vesměs jeden sprint za druhým. Nejrychleji doběhl Zdeněk Chuchel za 19,17, druhý Pavel Zadražil (20,20) a třetí Jiří Dejmal (21,09). Odstup dalších siláků byl maximálně v řádech několika málo sekund a pěkné výkony předvedli i nováčci.

Truck Pull

Tahání kamionu o hmotnosti 10 tun tentokrát hodně zamíchalo pořadím, když ani favoriti soutěže nedotáhli kolos až do cíle. Značný problém činilo mírné převýšení terénu, ve kterém se řada závodníků zarazila. Celou 20metrovou trať nakonec zvládli jenom dva borci - Pluháček a Janda. Vrůstem nejvyšší závodníci (207 cm, 203 cm) se akorát vešli do časového limitu 60 s a připsali si cenné body do celkového hodnocení závodu.

Car Deadlift

Nový Peugot 208 si v předposlední disciplíně užil řádného zátěžového testu zadních tlumičů. Mrtvý tah s autem i přes svoji enormní tělesnou výšku vyhrál Honza Pluháček alias Long John za 16 opakování. O jedno opakování méně vytáhl Pavel Zadražil a 13 opakování předvedl ještě Zdeněk Chuchel. Trojice favoritů tedy v této disciplíně opět ukázala svoji dominanci.

Tire Flip

Autor tohoto článku by Vám rád sdělil tajemství, jak téměř vždy vyhrát disciplínu převracení pneumatiky, ale sám si jím není zcela jist. Jisté ale je, že první v disciplíně Tire Flip 450 kg na 8 otočení byl Miroslav Brabenec - 32,60. Na paty mu šlapal velmi těsně Jiří Vytiska - 34,46. O neuvěřitelný rozdíl 15 setin za ním skončil Pavel Zadražil, který se stal i vítězem celého závodu